Přeskočit na hlavní obsah

Tipy na zajímavé filmy #01

Považuji se za filmového maniaka, mám shlédnuté stovky filmů, o čemž svědčí i můj profil na česko-slovenské filmové databázi (profil zde). Ráda bych tedy zkusila prezentovat pár snímků, které se mi dostaly pod kůži. Nu, tady jsou.

Klíč k minulosti (Elle's appelait Sarah) 
- francouzské drama, které vypráví příběh židovské dívky a její rodiny, která byla odvlečena do pracovních táborů ve 40. letech minulého století. Příběh se prolíná také se současností a pátráním novinářky Julie právě po této rodině a možných přeživších. Klíč k minulosti je možná trošku delší, ale opravdu stojí za to. První půlku filmu mě mrazilo v zádech a dokonce i slzička ukápla. Velice emotivní.

Raubíř Ralf (Wreck-It Ralph)
- vtipný animák pro všechny co zažili dobu prvních her. Já sama nejsem kdovíjakým nadšencem, ale bylo příjemné vrátit se do doby, kdy jsem po škole třískla s taškou na zem a utíkala k televizi, zahrát si Mária a další. Ten se tedy bohužel ve snímku neobjeví, nicméně prolínání herních období a dobrodrůžo, které hrdinové zažívají je vážně fajn. Jo a Pacman je boží a vždy boží zůstane! Tečka. A jestli chcete vidět spolek 'anonymních' zloduchů, rozhodně si Raubíře pusťte! Happyend vás nemine!

Šmejdi 
- o šmejdech jsme mluvili, o šmejdech jsme četli, šmejdi možná jsme. Dost emotivní příběh o lidech, kteří jsou násilně nuceni k něčemu, co vlastně nechtějí. Prodejci nutí starší lidi kupovat blbosti a platit desítky tisíc. Pod výhružkami, nátlakem a vlastně i násilím. Jo, celou dobu přemýšlíte nad tím, proč ti lidé na ty zájezdy jezdí, když ví jak to většinou dopadne, ale nalijme si čistého vína.... Co byste dělali vy? Nemít už manžela/manželku, děti i vnoučata na váš kašlou, nemáte kam chodit, s kým se bavit, protože kamarádi jsou po smrti. Pravdivý příběh s videozáznamy ze skutečných prodejních akcí jsou opravdu šokující a myslím, že by je měl shlédnout každý. Aspoň jednou.

Národ snílků (Daydream nation)
- ještě před pár dny bych tento film nejspíš nepovažovala za nějak zvlášť dobrý, nicméně celý příběh se mi rozležel v hlavě a... bylo to fakt dobrý! Nejenže tam výborně hrála Kat Dennigs a Josh Lucas, ale bylo to zkrátka skvělý. Zajímavý příběh, emoce a ve výsledku máte všechno jinak než byste čekali. Možná trošku náročnější snímek, každopádně si rozmyslíte, zda toužíte po vztahu s učitelem, věřte mi. ;)


Komentáře

  1. Pořád teď hledám, na jaké francouzské filmy se můžu podívat, takže za ten první tip děkuji. :)

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Zítra se vrhnu na další tipy a zkusím se právě francouzskými filmy zaobírat. :) Snad bude článek k užitku. ;)

      Vymazat

Okomentovat

Moc děkuji za jakoukoli zpětnou vazbu. Moc si vážím všech Tvých komentářů. Díky za slova chvály i konstruktivní kritiku.