Přeskočit na hlavní obsah

Tipy na zajímavé filmy #01

Považuji se za filmového maniaka, mám shlédnuté stovky filmů, o čemž svědčí i můj profil na česko-slovenské filmové databázi (profil zde). Ráda bych tedy zkusila prezentovat pár snímků, které se mi dostaly pod kůži. Nu, tady jsou.

Klíč k minulosti (Elle's appelait Sarah) 
- francouzské drama, které vypráví příběh židovské dívky a její rodiny, která byla odvlečena do pracovních táborů ve 40. letech minulého století. Příběh se prolíná také se současností a pátráním novinářky Julie právě po této rodině a možných přeživších. Klíč k minulosti je možná trošku delší, ale opravdu stojí za to. První půlku filmu mě mrazilo v zádech a dokonce i slzička ukápla. Velice emotivní.

Raubíř Ralf (Wreck-It Ralph)
- vtipný animák pro všechny co zažili dobu prvních her. Já sama nejsem kdovíjakým nadšencem, ale bylo příjemné vrátit se do doby, kdy jsem po škole třískla s taškou na zem a utíkala k televizi, zahrát si Mária a další. Ten se tedy bohužel ve snímku neobjeví, nicméně prolínání herních období a dobrodrůžo, které hrdinové zažívají je vážně fajn. Jo a Pacman je boží a vždy boží zůstane! Tečka. A jestli chcete vidět spolek 'anonymních' zloduchů, rozhodně si Raubíře pusťte! Happyend vás nemine!

Šmejdi 
- o šmejdech jsme mluvili, o šmejdech jsme četli, šmejdi možná jsme. Dost emotivní příběh o lidech, kteří jsou násilně nuceni k něčemu, co vlastně nechtějí. Prodejci nutí starší lidi kupovat blbosti a platit desítky tisíc. Pod výhružkami, nátlakem a vlastně i násilím. Jo, celou dobu přemýšlíte nad tím, proč ti lidé na ty zájezdy jezdí, když ví jak to většinou dopadne, ale nalijme si čistého vína.... Co byste dělali vy? Nemít už manžela/manželku, děti i vnoučata na váš kašlou, nemáte kam chodit, s kým se bavit, protože kamarádi jsou po smrti. Pravdivý příběh s videozáznamy ze skutečných prodejních akcí jsou opravdu šokující a myslím, že by je měl shlédnout každý. Aspoň jednou.

Národ snílků (Daydream nation)
- ještě před pár dny bych tento film nejspíš nepovažovala za nějak zvlášť dobrý, nicméně celý příběh se mi rozležel v hlavě a... bylo to fakt dobrý! Nejenže tam výborně hrála Kat Dennigs a Josh Lucas, ale bylo to zkrátka skvělý. Zajímavý příběh, emoce a ve výsledku máte všechno jinak než byste čekali. Možná trošku náročnější snímek, každopádně si rozmyslíte, zda toužíte po vztahu s učitelem, věřte mi. ;)


Komentáře

  1. Pořád teď hledám, na jaké francouzské filmy se můžu podívat, takže za ten první tip děkuji. :)

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Zítra se vrhnu na další tipy a zkusím se právě francouzskými filmy zaobírat. :) Snad bude článek k užitku. ;)

      Vymazat

Okomentovat

Moc děkuji za jakoukoli zpětnou vazbu. Moc si vážím všech Tvých komentářů. Díky za slova chvály i konstruktivní kritiku.

Populární příspěvky z tohoto blogu

Ebay tip : Diář a papírenské nezbytnosti

Krásný den moje milé čtenářky. S novým vzhledem blogu přichází i nový článek a to na téma, které jsem vás slibovala a na které jste se podle vašich reakcí velmi těšily. Dneska se společně podíváme na můj diář, samolepky a další dekorační záležitosti z papírnictví. Ještě k úvodu vám řeknu, že všechny tyto věci samozřejmě najdete v různých provedeních a kvalitách i v kamenných obchodech v Čechách, takže kdo nechce objednávat z internetu a nechce čekat, může se vrhnout na průzkum po okolí. ;)

Já sama jsem docela propadla Ebay. Už loni jsem měla takovou slabou chvilku, kdy jsem jej pořád dokola prohlížela a pár věcí tam i nakoupila. Jednalo se ale o šperky, které mě poměrně zklamaly, takže jsem ebay nechala na téměř celý rok být. Ovšem v poslední době jsem chtěla zkoušet nové věci a tak už to se mnou jelo. První papírenskou potřebou, respektive potřebou na každičký jediný den je nový diář, který k mému údivu začíná již od měsíce listopadu. Jedná se o diář na 14 měsíců. Objednávala jsem j…

Zkušenosti s online nakupováním e-shopu H&M

Ahoj ahoj!
Dneska po dlouhé době oprášíme rubriku s názvem 'Zkušenosti s e-shopy' a zaměříme se tak poprvé na online nakupování oblečení. Víte, do řetězce H&M chodím poměrně často, ale obchody se svou nabídkou hodně liší. Když jdu po konkrétním kousku, téměř nikdy jej neseženu a když ano, tak ne v mojí velikosti. Buď nacházím pidi velikosti, do kterých bych se narvala tak před deseti lety nebo naopak velikosti, do kterých bych se vešla dvakrát. Proto musím upřímně říct, že když H&M přišlo s tím, že i Česká republika bude mít svůj vlastní e-shop, mé srdíčko zajásalo a peněženka zaplakala.

Nuže, v rámci výprodeje (!trvajícího do konce dnešního dne!) jsem si vybrala tři kousky. Tři trička v rámci všemožných odstínů šedi (:D). Šedá je teď mou novou černou a vévodí téměř každému outfitu (jestli se tak splácaninám toho co mám ve skříni dá říct).

Ebay tipy - Vánoce, narozeniny nebo jen tak pro radost I.

Ahoj holky! Možná je brzo, možná ne, ale ráda bych vás v dnešním článku inspirovala ohledně vánočních dárků. Znáte to, každý rok si lámete hlavu co dát své nejlepší kamarádce, ségře nebo mamce či babičce. Nechcete utrácet tisíce, protože studujete nebo zkrátka nevyděláváte tolik, abyste mohly nakoupit veledary na úkor jídla, školních záležitostí nebo placení paušálu či šalinkarty. Přesto však toužíte po tom, abyste své blízké obdarovaly nějakou maličkostí a originalitou, když už nemáte ten talent vyrobit něco doma. ;)

Jistě tu budou odpůrci nákupů přes internet nebo nákupů na ebay, ale právě dneska bych vám chtěla ukázat pár tipů, co se právě na ebay dá ulovit. Nákupy přes tuto stránku jsou fajn, přehledné, rychlé, jednoduché. Najdete si co vás zajímá a pak jen čekáte až vám výrobek přijde a ano, někdy se tajně modlíte aby dorazil nebo aby byl takový, jaký si představujete.

Nicméně je to pořád takové dobrodrůžo. Kde jinde najdete takové množství bižuterie, diářku, sešitků, lepítek, pe…