Přeskočit na hlavní obsah

Tipy na zajímavé filmy #02 (FRANCIE)

Je libo další várka? Tentokrát se zaměříme na zemi původu Francie, kde opravdu plodí kvalitní věci. Příště se podíváme do Španělska, pak do Skandinávie a zkusíme doporučit i něco málo od nás, z našich luk a hájů.

Maniak (Maniac)
- a to jako fakt? Nevím jaká zvrácená část mého já je z toho tak nadšená. Jo, bylo to precizní. Mělo to svoje kouzlo, i když dost nechutné a kruté. Dělat z lidí vlastní sochy? Vyrábět si dokonalé společníky a nebrat na nic ohled, jo maniakovi to problém nedělá. Musím říct, že jsem si neuměla představit toho prcka Eliaha coby krvelačnou bezcitnou bestii, ale ono mu to fakt sedlo. Dětský a naivní kukuč do toho všeho perfektně zapadl. Film rozhodně nedoporučuji labilnějším povahám, protože já jí jsem a dostávala jsem se z toho celkem těžko. Ale co, já ráda když ve mně něco film zanechá. Tak to totiž má být.

Livide
- jestli nebudete mít dost a bude vás lákat takový trošku fantasy horor s depresivníma baletkama, pak tu mám pro vás další tip. Příběh o ošetřovatelce, která dostane na starost hodně starou paní, jež ve velkém domě skrývá poklad. No kdo by odolal. Máte-li přátele, určitě byste se vydali taky no ne? Kdo na vás může? Přece nikdo. Kór když domek je v naprosté pustině. Babi s dýchacím přístrojem leží v posteli a vám nic nebrání odtajnit onen drahý poklad. Ale co když byste udělali všechno, aby vás tohle nikdy nenapadlo? Já byla uchvácena, protože tento snímek je tak brilantní a svým způsobem náročný... Dlouho se rozjíždí, ale jak vás pohltí, až do konce vás nenechá vydechnout. Asi málokdo pro něco takového najde pochopení, ale já jej našla a nelituji. Bavila jsem se, bála se, soucítila. I když si chvilkama říkáte, že toto přece nemůžou myslet vážně a že vy byste to udělali jinak, tak to berte prostě tak jak to je a máte před sebou horor, který z hlavy jen tak nevytěsníte.

Nadaný žák (Apt Pupil)
- po krvi trošku dramatu a historie aneb nikdy nevíte čím jsou nebo byli vaši sousedé v minulosti, čeho jsou nebo byli schopni a co v nich jste schopni vyvolat, když se začnete chovat poněkud nevhodně. Zajímá-li vás jak to vypadalo v koncentračních táborech, poučte se u souseda, velitele koncetračních táborů. Třeba vám ukáže i svou uniformu a vy budete zvráceně fascinováni a necháte si to pro sebe.... A budete chtít být jako on. Jo je to na motivy Kinga, kdyby vám příběh byl nějaký povědomý....

Nedotknutelní (Intouchables)
- je někdo kdo ten film nezná, kdo neplakal? To pouto mezi bývalým vězněm-ošetřovatelem a boháčem na vozíčku je neuvěřitelné. Ta energie, ty emoce! Ale není to jen smutné, občas se fakt skvěle pobavíte. Nevím co dál napsat, tenhle film se popsat nedá, ten se musí vidět.

Hašišbába (Paulette)
- trošku si oddechneme... je tu super komedie s typickým francouzským humorem a jakousi lehkostí. V hlavní roli super stylová, avšak dost nabroušená a protivná babča - rasistka, která pro prachy udělá všechno. Fakt. Znáte 'vtipné koláčky'? Nechcete se podívat do firmy, kde se pečou samé lahůdky, ale mezi jediné zákazníky patří ta největší spodina čtvrti? Hihi, potom zkuste prodej hašiškoláčků! Budete boháči! Ale možná se vám to vymstí nebo ne? :)

Uvnitř (À l'intérieur)
- víte, od shlédnutí tohohle filmu ho už nikdy vidět nechci. Děsím se nůžek, tužek, v podstatě všeho ostrého. Těhotenství bych taky odložila na dobu neurčitou, protože nikdy nevíte, kdy potkáte psychopatickou ženskou, která vám bude tak strašně závidět a bude tak strašně toužit zrovna po tom vašem maličkém, co si schováváte uvnitř. A proč ho doporučuju? Protože jsem seděla jak zařezaná a rozhodně na tohle jen tak nezapomenu. Tak děsivý, napínavý a strhující zážitek plný děsu a bolesti a taky něco málo krve jsem dlouho neviděla. P.S. Nejsem zvrácená, to ti francouzi. ;)


Komentáře

  1. Děkuji za tipy, to je skoro, jak na přání. :D Akorát, že hororů a podobných filmů se bojím a tak nějak se jim vyhýbám. :) A Nedoknutelné jsem viděl. :D Ale tu Hašišbábu bych zkusil. Děkuji. ;)

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Zkusím se v budoucnu zaměřit i na jiný žánr filmů. Já zas ráda ty pochmurné a depresivní. Ale uvidíme co objevím a co bude stát za doporučení. :)

      Vymazat

Okomentovat

Moc děkuji za jakoukoli zpětnou vazbu. Moc si vážím všech Tvých komentářů. Díky za slova chvály i konstruktivní kritiku.

Populární příspěvky z tohoto blogu

Ebay tip : Diář a papírenské nezbytnosti

Krásný den moje milé čtenářky. S novým vzhledem blogu přichází i nový článek a to na téma, které jsem vás slibovala a na které jste se podle vašich reakcí velmi těšily. Dneska se společně podíváme na můj diář, samolepky a další dekorační záležitosti z papírnictví. Ještě k úvodu vám řeknu, že všechny tyto věci samozřejmě najdete v různých provedeních a kvalitách i v kamenných obchodech v Čechách, takže kdo nechce objednávat z internetu a nechce čekat, může se vrhnout na průzkum po okolí. ;)

Já sama jsem docela propadla Ebay. Už loni jsem měla takovou slabou chvilku, kdy jsem jej pořád dokola prohlížela a pár věcí tam i nakoupila. Jednalo se ale o šperky, které mě poměrně zklamaly, takže jsem ebay nechala na téměř celý rok být. Ovšem v poslední době jsem chtěla zkoušet nové věci a tak už to se mnou jelo. První papírenskou potřebou, respektive potřebou na každičký jediný den je nový diář, který k mému údivu začíná již od měsíce listopadu. Jedná se o diář na 14 měsíců. Objednávala jsem j…

Zkušenosti s online nakupováním e-shopu H&M

Ahoj ahoj!
Dneska po dlouhé době oprášíme rubriku s názvem 'Zkušenosti s e-shopy' a zaměříme se tak poprvé na online nakupování oblečení. Víte, do řetězce H&M chodím poměrně často, ale obchody se svou nabídkou hodně liší. Když jdu po konkrétním kousku, téměř nikdy jej neseženu a když ano, tak ne v mojí velikosti. Buď nacházím pidi velikosti, do kterých bych se narvala tak před deseti lety nebo naopak velikosti, do kterých bych se vešla dvakrát. Proto musím upřímně říct, že když H&M přišlo s tím, že i Česká republika bude mít svůj vlastní e-shop, mé srdíčko zajásalo a peněženka zaplakala.

Nuže, v rámci výprodeje (!trvajícího do konce dnešního dne!) jsem si vybrala tři kousky. Tři trička v rámci všemožných odstínů šedi (:D). Šedá je teď mou novou černou a vévodí téměř každému outfitu (jestli se tak splácaninám toho co mám ve skříni dá říct).

Ebay tipy - Vánoce, narozeniny nebo jen tak pro radost I.

Ahoj holky! Možná je brzo, možná ne, ale ráda bych vás v dnešním článku inspirovala ohledně vánočních dárků. Znáte to, každý rok si lámete hlavu co dát své nejlepší kamarádce, ségře nebo mamce či babičce. Nechcete utrácet tisíce, protože studujete nebo zkrátka nevyděláváte tolik, abyste mohly nakoupit veledary na úkor jídla, školních záležitostí nebo placení paušálu či šalinkarty. Přesto však toužíte po tom, abyste své blízké obdarovaly nějakou maličkostí a originalitou, když už nemáte ten talent vyrobit něco doma. ;)

Jistě tu budou odpůrci nákupů přes internet nebo nákupů na ebay, ale právě dneska bych vám chtěla ukázat pár tipů, co se právě na ebay dá ulovit. Nákupy přes tuto stránku jsou fajn, přehledné, rychlé, jednoduché. Najdete si co vás zajímá a pak jen čekáte až vám výrobek přijde a ano, někdy se tajně modlíte aby dorazil nebo aby byl takový, jaký si představujete.

Nicméně je to pořád takové dobrodrůžo. Kde jinde najdete takové množství bižuterie, diářku, sešitků, lepítek, pe…