Přeskočit na hlavní obsah

Tipy na zajímavé filmy #02 (FRANCIE)

Je libo další várka? Tentokrát se zaměříme na zemi původu Francie, kde opravdu plodí kvalitní věci. Příště se podíváme do Španělska, pak do Skandinávie a zkusíme doporučit i něco málo od nás, z našich luk a hájů.

Maniak (Maniac)
- a to jako fakt? Nevím jaká zvrácená část mého já je z toho tak nadšená. Jo, bylo to precizní. Mělo to svoje kouzlo, i když dost nechutné a kruté. Dělat z lidí vlastní sochy? Vyrábět si dokonalé společníky a nebrat na nic ohled, jo maniakovi to problém nedělá. Musím říct, že jsem si neuměla představit toho prcka Eliaha coby krvelačnou bezcitnou bestii, ale ono mu to fakt sedlo. Dětský a naivní kukuč do toho všeho perfektně zapadl. Film rozhodně nedoporučuji labilnějším povahám, protože já jí jsem a dostávala jsem se z toho celkem těžko. Ale co, já ráda když ve mně něco film zanechá. Tak to totiž má být.

Livide
- jestli nebudete mít dost a bude vás lákat takový trošku fantasy horor s depresivníma baletkama, pak tu mám pro vás další tip. Příběh o ošetřovatelce, která dostane na starost hodně starou paní, jež ve velkém domě skrývá poklad. No kdo by odolal. Máte-li přátele, určitě byste se vydali taky no ne? Kdo na vás může? Přece nikdo. Kór když domek je v naprosté pustině. Babi s dýchacím přístrojem leží v posteli a vám nic nebrání odtajnit onen drahý poklad. Ale co když byste udělali všechno, aby vás tohle nikdy nenapadlo? Já byla uchvácena, protože tento snímek je tak brilantní a svým způsobem náročný... Dlouho se rozjíždí, ale jak vás pohltí, až do konce vás nenechá vydechnout. Asi málokdo pro něco takového najde pochopení, ale já jej našla a nelituji. Bavila jsem se, bála se, soucítila. I když si chvilkama říkáte, že toto přece nemůžou myslet vážně a že vy byste to udělali jinak, tak to berte prostě tak jak to je a máte před sebou horor, který z hlavy jen tak nevytěsníte.

Nadaný žák (Apt Pupil)
- po krvi trošku dramatu a historie aneb nikdy nevíte čím jsou nebo byli vaši sousedé v minulosti, čeho jsou nebo byli schopni a co v nich jste schopni vyvolat, když se začnete chovat poněkud nevhodně. Zajímá-li vás jak to vypadalo v koncentračních táborech, poučte se u souseda, velitele koncetračních táborů. Třeba vám ukáže i svou uniformu a vy budete zvráceně fascinováni a necháte si to pro sebe.... A budete chtít být jako on. Jo je to na motivy Kinga, kdyby vám příběh byl nějaký povědomý....

Nedotknutelní (Intouchables)
- je někdo kdo ten film nezná, kdo neplakal? To pouto mezi bývalým vězněm-ošetřovatelem a boháčem na vozíčku je neuvěřitelné. Ta energie, ty emoce! Ale není to jen smutné, občas se fakt skvěle pobavíte. Nevím co dál napsat, tenhle film se popsat nedá, ten se musí vidět.

Hašišbába (Paulette)
- trošku si oddechneme... je tu super komedie s typickým francouzským humorem a jakousi lehkostí. V hlavní roli super stylová, avšak dost nabroušená a protivná babča - rasistka, která pro prachy udělá všechno. Fakt. Znáte 'vtipné koláčky'? Nechcete se podívat do firmy, kde se pečou samé lahůdky, ale mezi jediné zákazníky patří ta největší spodina čtvrti? Hihi, potom zkuste prodej hašiškoláčků! Budete boháči! Ale možná se vám to vymstí nebo ne? :)

Uvnitř (À l'intérieur)
- víte, od shlédnutí tohohle filmu ho už nikdy vidět nechci. Děsím se nůžek, tužek, v podstatě všeho ostrého. Těhotenství bych taky odložila na dobu neurčitou, protože nikdy nevíte, kdy potkáte psychopatickou ženskou, která vám bude tak strašně závidět a bude tak strašně toužit zrovna po tom vašem maličkém, co si schováváte uvnitř. A proč ho doporučuju? Protože jsem seděla jak zařezaná a rozhodně na tohle jen tak nezapomenu. Tak děsivý, napínavý a strhující zážitek plný děsu a bolesti a taky něco málo krve jsem dlouho neviděla. P.S. Nejsem zvrácená, to ti francouzi. ;)


Komentáře

  1. Děkuji za tipy, to je skoro, jak na přání. :D Akorát, že hororů a podobných filmů se bojím a tak nějak se jim vyhýbám. :) A Nedoknutelné jsem viděl. :D Ale tu Hašišbábu bych zkusil. Děkuji. ;)

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Zkusím se v budoucnu zaměřit i na jiný žánr filmů. Já zas ráda ty pochmurné a depresivní. Ale uvidíme co objevím a co bude stát za doporučení. :)

      Vymazat

Okomentovat

Moc děkuji za jakoukoli zpětnou vazbu. Moc si vážím všech Tvých komentářů. Díky za slova chvály i konstruktivní kritiku.