Přeskočit na hlavní obsah

Tipy na zajímavé filmy #03 (ŠPANELSKO)

Víte, španělé jsou mistry strachu, napětí a taky hororů. Neznám preciznější horory, než jsou právě ty ze Španělska a když k tomu napomáhají třeba lidi z Maxika, Francie nebo podobných států, výsledek je potom téměř stoprocentní. Jestli se rádi bojíte a něco vydržíte, račte pokračovat ve čtení a inspirujte se filmy, které u nás nejsou zrovna profláklé. Až na vyjímky. 

Cara Oculta, La 
- tenhle snímek mě fakt dostal. Nejen svou originalitou, ale i obsazením a sympatickými herci, kterým jsem 'žrala' každé slovo, každé gesto. Vše mi přišlo tak uvěřitelné. Nejste-li si jistá, zda váš muž je vám stále věrný, určitě na něj nezkoušejte žádné finty, protože to pro vás může skončit fakt špatně. Prostě si představte že se octnete ve 'světě', kde všechno co se děje vidíte, ale nikdo nevidí vás, nikdo o vás neví a všichni vás mají za tu, která se na vše vykašlala, i když měla všechno. Talent, muže, krásný dům. Příběh je dost napínavý, emotivní a chvilkama jsem měla chuť rozdrtit všechno, co se mi dostalo do ruk. Fakt pecka. Doporučuju!

Ojos de Julia, Los 
- Může člověk, který trpí závažným onemocněním očí pátrat po záhadách a příčinách náhlé smrti své sestry? Odpověď je jasná. Může a v tomto snímku se tak děje. Co na tom, že se můžete dostat do průseru a teda taky že dostanete. Do jakého a zda hlavní hrdinka se má vážně něčeho bát se dozvíte v tomhle thrilleru, který je fakt trošku psýško. A fakt jsem byla vystrašená!

Para entrar a vivir (Películas para no dormir)
- Ráda bych vám představila něco, co je doopravdickou delikatesou španělské hororové kultury. Zapomeňte na mainstreamový REC a podobné a udělejte si čas na tohle. V hlavních rolí mladý pár, čekající mimčo a toužící po krásném bytě, ve kterém můžou spokojeně žít a vychovávat malé. Ale co když takový byt najdete a už z něj nebudete moct odejít, protože majitel domu nesnese vidět své nájemníky odcházet a chce, aby dům byl stále plný? ,,Tři pokoje, dvě koupelny, vybavená kuchyň.. Velmi světlý dům. Dokonalý pro rodinu. K pronajmutí. ' Kdo by nechtěl!!!  Nu, tento filmec vznikl v rámci televizní kolekce hororových filmů s názvem 'Películas para no dormir'' a já vám musím říct, že z těch šesti filmů minimálně čtyři stojí fakt za to. Každý je jiný a každý je skvělý! Tohle musíte vidět. Budete se bát, budete se třást, bude si přát smrt některých lidí a budete doufat, že někdo přežije. A přežije? No uvidíte sami... ;)

La habitación del niño (Películas para no dormir)
- ano, ano, další z téhle povedené série, který vám chci představit. Minimálně tyhle dva byste si opravdu měli sehnat. Příběh vypráví o manželech a jejich malém dítku, které denně navštěvuje 'něco/někdo' u jeho postýlky... Co a proč? Zjistěte si sami, stojí to za to. A věřte mi, že tohle byste fakt nečekali.

Mama 
- o Mámě se mluvilo a mluví, vedou  se rozdílné debaty, jestli byla fajn nebo stála za starou belu a já si myslím, že nebýt konce, mohlo jít o jeden z nejlepších filmových počinů tohohle roku. Zprvu orignální námět se sice vyklubal v něco podivného, děti, které vám byly svěřeny neustále mluví o přízraku, o své mámě, kterou nikdo nikdy neviděl a vy to máte pořád za dětskou fantazii, ale co když máma fakt existuje a děti jsou na ni fixovaní a nemůžou se tak zařadit do klasického života ostatních? Co když i vy vycítíte, že děti musíte chránit i když vlastně nevíte před čím? Co když to všechno dopadne jinak než jste čekali? Vy se modlíte, aby ta baba konečně zmizela a nechala malé holčičky s jejich novou super mamčou, ale bude to tak?

Kůže, kterou nosím (Piel que habito)
- wow, knížku jsem nečetla, ale určitě by stála za nákup a následnou důkladnou studii, protože ten posedlý plastický chirurg, který chce aplikovat na žijící lidská těla novou kůži, která by přežila všechno je vážně psychař... Banderas se vyšvihnul a konečně jsem jej viděla ve filmu, který mě opravdu zasáhnul. Budete šokováni, tím jsem si jistá.

Zatímco spíš (Mientras duermes)
- prosím pěkně, tohle je další věc, která byla tak dobrá a skoro nikdo ji nezná, že tu nesmí chybět. Představte si, že celý den i noc jste v práci, pracujete jako vrátný v domě a naskytne se vám možnost poznat všechny nájemníky, jejich byty, jejich životy, že se zamilujete, ale vaše láska tak nějak není opětována. Co byste byli schopni a ochotni udělat? Co když vás někdo denně pozoruje ve spánku, co když jeden člověk ví o všem co děláte, co když nad vámi má veškerou moc a rozhodne se vás zničit? Strhující.... Bezvadné!

Princ bez království (Espinazo del Diablo, El)
-příběh plný duchařiny, tajemství, dětí... nic víc, nic míň.Komentáře