Přeskočit na hlavní obsah

Tipy na filmy - Moje vánoční klasika

Původním plánem na dnešní dopoledne bylo sepsat tipy na dobré animované filmy, ale když si uvědomím, že tu máme ten krásný první advent, já sedím doma v pyžamu, máme tu krásně vytopeno a stále mi dělá radost pohled na mnou ozdobené větvičky jehličí, pak jsem volbu trošku přehodnotila a ráda bych vám představila šestici snímků, na které ve vánočním období nedám dopustit. Na většinu z nich mám určité vánoční vzpomínky, jiné prostě musím zkrátka vidět, jinak by to nebylo ono a jeden jsem viděla nedávno a myslím, že se mezi zbylou pětku zkrátka hodí a zařadím jej mezi své stálice. Tak pojďme na to.

1. UKRADENÉ VÁNOCE (The Nightmare Before Christmas) - Klasika. Můj milovaný Burton, můj milovaný kostlivec Jack, který chce všem zkazit Vánoce a krásná hospodyňka Sally, která neustále bojuje se zašíváním svých vlastních končetin. Kdo by odolal krásné pohádce o ''Satanu Kalousovi'', který dětem má nahnat strach a Vánocům, které mají připomínat spíše nepovedený Halloween... moje tradice, můj první animák, můj první muzikál, který mi byl před hodně lety zakázán. Dávali jej ale díkybohu v době, kdy už všichni spali (někdy kolem půlnoci) a já se vyplížila k televizi, abych mohla začít obdivovat tuto zvrácenou pohádku. A drží mě to doteď. Tim Burton je mým nejoblíbenějším režisérem.

2. MRTVÁ NEVĚSTA TIMA BURTONA (Corpse Bride) - Další burtonovka, další pohádka, nepohádka s mrtvými i nemrtvými, příběh o lásce, příběh o chlapci, který se má oženit s nemrtvou.... Tohle mě baví sledovat každý Vánoce, i když v příběhu jako takovém žádná zmínka o Vánocích není.

3. LEGENDÁRNÍ PARTA (Rise of the Guardians) - Tenhle animáček jsem viděla teprve pár dnů nazpátek, ale oslovil mě velice a proto bych vám jej chtěla doporučit. Nevím, zda jste o něm slyšeli nebo ne, každopádně je to pohádka pro každého, ať jste dítě nebo dospělý. Vypráví příběh o dětech, jejich snech, naději, víře a o tom jak rychle tohle všechno může být jinak, jak rychle můžou být strážci těchto dětských nadějí přemoženi něčím/někým ošklivým... 

4. SÁM DOMA (Home Alone) - Kdo by neznal příběh o klukovi, kterého doma tak nějak zapomene velice početná rodina, kdo by neznal příběh klučiny, který se postará o dva chlápky, kteří jsou rozhodnuti vykrást jeho majetný dům a tak se jim postaví čelem. Moje tradice už od narození snad. Když jde Sám doma v televizi nepouštím ho, protože bych se filmu přejedla, ale jednou do roka si oba díly prostě pouštím a ano, bývá to ve vánočním čase... ;)

5. PRINC A VEČERNICE - jeden z těch českých zástupců. Tu pohádku mám prostě ráda, nevím jestli je to tím, že ji rok co rok dávali den před Štědrým dnem, kdy jsme se ségrou byly ukurtované k televizi, zatímco naši v kuchyni zběsile balili naše vánoční dárky, každopádně tahle závislost a tradice mě baví i ve 22 letech a myslím že bude bavit dál. Společně s Popelkou se jedná o mé nejoblíbenější české pohádky...

6. LUCIE, POSTRACH ULICE - a tenhle československý film já tuze ráda víte? Než jsem šla poprvé do školy, tak jsem se těšila společně s Luckou, když jsem vyrůstala, chtěla jsem taky starší kamarády a pak je taky měla... Sice mě nenutili krást v obchoďácích a neměla jsem ani takového prímového dědu, ale i přesto jsem si dětství společně s Luckou a jejími formeláky užila. Jednička Lucky je pro mě klasikou, kterou mám taky nevím proč spojenou s Vánoci.


A jaké filmy jsou vaší klasikou? :)

Komentáře

 1. Odpovědi
  1. To musí být, bez Kevina to nejsou pořádný Vánoce! :)

   Vymazat
 2. Miluju filmy od Burtona :) ty české mi nic neříkají :/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No být to jen na mě, přidám tam ještě Karlíka a Alenku atakdále, ale chtěla jsem to trošku spestřit a když jsem byla malá, přecejenom víc frčely české filmy a pohádky... :) Ráda poznávám dalšího Burton fanouška! :)

   Vymazat
 3. jeej, tak tohle mě moc nenadchlo, ale MOC se těšim na připravované ANIMÁKY! :)) :D

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Moc děkuji za jakoukoli zpětnou vazbu. Moc si vážím všech Tvých komentářů. Díky za slova chvály i konstruktivní kritiku.

Populární příspěvky z tohoto blogu

Ebay tip : Diář a papírenské nezbytnosti

Krásný den moje milé čtenářky. S novým vzhledem blogu přichází i nový článek a to na téma, které jsem vás slibovala a na které jste se podle vašich reakcí velmi těšily. Dneska se společně podíváme na můj diář, samolepky a další dekorační záležitosti z papírnictví. Ještě k úvodu vám řeknu, že všechny tyto věci samozřejmě najdete v různých provedeních a kvalitách i v kamenných obchodech v Čechách, takže kdo nechce objednávat z internetu a nechce čekat, může se vrhnout na průzkum po okolí. ;)

Já sama jsem docela propadla Ebay. Už loni jsem měla takovou slabou chvilku, kdy jsem jej pořád dokola prohlížela a pár věcí tam i nakoupila. Jednalo se ale o šperky, které mě poměrně zklamaly, takže jsem ebay nechala na téměř celý rok být. Ovšem v poslední době jsem chtěla zkoušet nové věci a tak už to se mnou jelo. První papírenskou potřebou, respektive potřebou na každičký jediný den je nový diář, který k mému údivu začíná již od měsíce listopadu. Jedná se o diář na 14 měsíců. Objednávala jsem j…

Zkušenosti s online nakupováním e-shopu H&M

Ahoj ahoj!
Dneska po dlouhé době oprášíme rubriku s názvem 'Zkušenosti s e-shopy' a zaměříme se tak poprvé na online nakupování oblečení. Víte, do řetězce H&M chodím poměrně často, ale obchody se svou nabídkou hodně liší. Když jdu po konkrétním kousku, téměř nikdy jej neseženu a když ano, tak ne v mojí velikosti. Buď nacházím pidi velikosti, do kterých bych se narvala tak před deseti lety nebo naopak velikosti, do kterých bych se vešla dvakrát. Proto musím upřímně říct, že když H&M přišlo s tím, že i Česká republika bude mít svůj vlastní e-shop, mé srdíčko zajásalo a peněženka zaplakala.

Nuže, v rámci výprodeje (!trvajícího do konce dnešního dne!) jsem si vybrala tři kousky. Tři trička v rámci všemožných odstínů šedi (:D). Šedá je teď mou novou černou a vévodí téměř každému outfitu (jestli se tak splácaninám toho co mám ve skříni dá říct).

Ebay tipy - Vánoce, narozeniny nebo jen tak pro radost I.

Ahoj holky! Možná je brzo, možná ne, ale ráda bych vás v dnešním článku inspirovala ohledně vánočních dárků. Znáte to, každý rok si lámete hlavu co dát své nejlepší kamarádce, ségře nebo mamce či babičce. Nechcete utrácet tisíce, protože studujete nebo zkrátka nevyděláváte tolik, abyste mohly nakoupit veledary na úkor jídla, školních záležitostí nebo placení paušálu či šalinkarty. Přesto však toužíte po tom, abyste své blízké obdarovaly nějakou maličkostí a originalitou, když už nemáte ten talent vyrobit něco doma. ;)

Jistě tu budou odpůrci nákupů přes internet nebo nákupů na ebay, ale právě dneska bych vám chtěla ukázat pár tipů, co se právě na ebay dá ulovit. Nákupy přes tuto stránku jsou fajn, přehledné, rychlé, jednoduché. Najdete si co vás zajímá a pak jen čekáte až vám výrobek přijde a ano, někdy se tajně modlíte aby dorazil nebo aby byl takový, jaký si představujete.

Nicméně je to pořád takové dobrodrůžo. Kde jinde najdete takové množství bižuterie, diářku, sešitků, lepítek, pe…