Přeskočit na hlavní obsah

Tipy na filmy - Moje vánoční klasika

Původním plánem na dnešní dopoledne bylo sepsat tipy na dobré animované filmy, ale když si uvědomím, že tu máme ten krásný první advent, já sedím doma v pyžamu, máme tu krásně vytopeno a stále mi dělá radost pohled na mnou ozdobené větvičky jehličí, pak jsem volbu trošku přehodnotila a ráda bych vám představila šestici snímků, na které ve vánočním období nedám dopustit. Na většinu z nich mám určité vánoční vzpomínky, jiné prostě musím zkrátka vidět, jinak by to nebylo ono a jeden jsem viděla nedávno a myslím, že se mezi zbylou pětku zkrátka hodí a zařadím jej mezi své stálice. Tak pojďme na to.

1. UKRADENÉ VÁNOCE (The Nightmare Before Christmas) - Klasika. Můj milovaný Burton, můj milovaný kostlivec Jack, který chce všem zkazit Vánoce a krásná hospodyňka Sally, která neustále bojuje se zašíváním svých vlastních končetin. Kdo by odolal krásné pohádce o ''Satanu Kalousovi'', který dětem má nahnat strach a Vánocům, které mají připomínat spíše nepovedený Halloween... moje tradice, můj první animák, můj první muzikál, který mi byl před hodně lety zakázán. Dávali jej ale díkybohu v době, kdy už všichni spali (někdy kolem půlnoci) a já se vyplížila k televizi, abych mohla začít obdivovat tuto zvrácenou pohádku. A drží mě to doteď. Tim Burton je mým nejoblíbenějším režisérem.

2. MRTVÁ NEVĚSTA TIMA BURTONA (Corpse Bride) - Další burtonovka, další pohádka, nepohádka s mrtvými i nemrtvými, příběh o lásce, příběh o chlapci, který se má oženit s nemrtvou.... Tohle mě baví sledovat každý Vánoce, i když v příběhu jako takovém žádná zmínka o Vánocích není.

3. LEGENDÁRNÍ PARTA (Rise of the Guardians) - Tenhle animáček jsem viděla teprve pár dnů nazpátek, ale oslovil mě velice a proto bych vám jej chtěla doporučit. Nevím, zda jste o něm slyšeli nebo ne, každopádně je to pohádka pro každého, ať jste dítě nebo dospělý. Vypráví příběh o dětech, jejich snech, naději, víře a o tom jak rychle tohle všechno může být jinak, jak rychle můžou být strážci těchto dětských nadějí přemoženi něčím/někým ošklivým... 

4. SÁM DOMA (Home Alone) - Kdo by neznal příběh o klukovi, kterého doma tak nějak zapomene velice početná rodina, kdo by neznal příběh klučiny, který se postará o dva chlápky, kteří jsou rozhodnuti vykrást jeho majetný dům a tak se jim postaví čelem. Moje tradice už od narození snad. Když jde Sám doma v televizi nepouštím ho, protože bych se filmu přejedla, ale jednou do roka si oba díly prostě pouštím a ano, bývá to ve vánočním čase... ;)

5. PRINC A VEČERNICE - jeden z těch českých zástupců. Tu pohádku mám prostě ráda, nevím jestli je to tím, že ji rok co rok dávali den před Štědrým dnem, kdy jsme se ségrou byly ukurtované k televizi, zatímco naši v kuchyni zběsile balili naše vánoční dárky, každopádně tahle závislost a tradice mě baví i ve 22 letech a myslím že bude bavit dál. Společně s Popelkou se jedná o mé nejoblíbenější české pohádky...

6. LUCIE, POSTRACH ULICE - a tenhle československý film já tuze ráda víte? Než jsem šla poprvé do školy, tak jsem se těšila společně s Luckou, když jsem vyrůstala, chtěla jsem taky starší kamarády a pak je taky měla... Sice mě nenutili krást v obchoďácích a neměla jsem ani takového prímového dědu, ale i přesto jsem si dětství společně s Luckou a jejími formeláky užila. Jednička Lucky je pro mě klasikou, kterou mám taky nevím proč spojenou s Vánoci.


A jaké filmy jsou vaší klasikou? :)

Komentáře

 1. Odpovědi
  1. To musí být, bez Kevina to nejsou pořádný Vánoce! :)

   Vymazat
 2. Miluju filmy od Burtona :) ty české mi nic neříkají :/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No být to jen na mě, přidám tam ještě Karlíka a Alenku atakdále, ale chtěla jsem to trošku spestřit a když jsem byla malá, přecejenom víc frčely české filmy a pohádky... :) Ráda poznávám dalšího Burton fanouška! :)

   Vymazat
 3. jeej, tak tohle mě moc nenadchlo, ale MOC se těšim na připravované ANIMÁKY! :)) :D

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Moc děkuji za jakoukoli zpětnou vazbu. Moc si vážím všech Tvých komentářů. Díky za slova chvály i konstruktivní kritiku.