Přeskočit na hlavní obsah

TOP 10 pro rok 2013 (pro tvrdé a temné duše ;))

Konec roku je spjatý s jakýmsi bilancováním, porovnáváním, hodnocením a i já bych se tohoto úkolu ráda zhostila. Dnešní téma nebude ani o kosmetice, ani o filmech ani o ničem, co jsem tu prozatím psala. Je to o mé posedlosti, o mé vášni, o tvrdé muzice, úžasných muzikantech, kreativních videoklipech, zajímavých textech, roku 2013 . 
Nic pro slabé povahy, pro bíbrofily, cyrusovily, diskofily! ;) 

01. In This Moment - Adrenalize - Tahle bloncka mě baví a i celé seskupení kolem ní. Poslouchám je roky rokoucí a vyvíjí se přesně podle mé potřeby a hudebních chutí. Jednou je musím vidět naživo, protože Maria je božská! Deska 'Blood' je mou velkou závislostí.


02. Blessthefall - You Wear a Crown but You're no King - před několika lety můj náhodný objev, který se mě drží doposud. Mladí sympaťáci s vážně peckovní hudbou, solidním řevem prokládaným melodickými zpěvnými linkami. Na 'Hollow Bodies' značně přitvrdili a to se mi líbí!

03. Evanescence - Lost in Paradise - Bez mých milovaných Evanů by tento rok prostě nebyl úplný. Srdceryvný slaďáček a Amy za klavírem mě provázela v tomto roce dost často. Eponymní alba 'Evanescence' mám naposlouchané tolikrát, že bych se snad i měla stydět. Doufám tedy, že se dočkáme nějakých nových písní a nebudeme zase čekat roky, protože to už nejspíš nevydržím.
04. Avenged Sevenfold - Hail To The King - Kluci moji zlatí to v letošním roce zase rozbalili a docela i přitvrdili. M Shadows překvapil svou intonací a jeho hlas se prostě tak nějak lépe poslouchá, stejně jako hudba, která je prostě dokonale melodická a ta sólíčka jsou skvostná. Jimmy nám samozřejmě pořád chybí, ale jsem ráda, že to zbytek kapely nevzdal a vydal bombastiku právě s názvem 'Hail To The King'

05. Device - You Think You Know - Největší překvapení tohoto roku. Seskupení Device natočilo opravdu chytlavou desku s předními umělci, mezi kterými nechybí Serj Tankian, Lzzy Hale, M Shadows... 

06. Bring Me The Horizon - Can You Feel My Heart - není to tak dlouho, co jsem právě tuhle kapelu považovala za to nejhorší co jsem kdy měla tu 'čest' slyšet, nicméně jejich nejnovější počin 'Sempiternal' mě uchvátil natolik, že jedna ze skladeb si zaslouží být v top desítce tohoto roku.

07. Five Finger Death Punch - Battle Born - Kluci z FFDP mě neustále překvapují. Jejich písně mě baví, mají hloubku a smysl. Navíc Ivan Moody má opravdu nádherný hlas, který jsem schopná poslouchat dnem i nocí... Deska 'The Wrong Side of Heaven and the Righteous Side of Hell' určitě stojí za poslech a ne jenom za jeden...

08. Adept - Secrets - Adepti jsou mou dlouholetou skandinávskou láskou. Nikdy jsem o jejich původu netušila a jakmile jsem se dozvěděla odkud jsou, má zamilovanost vůči nim ještě vzrostla. Novinková deska 'Silence The World' mě sice nevzala tolik jako předchozí dvě alba, nicméně i tak je to pecka!
09. Dark Gamballe - V baru na temné straně měsíce - Opravdu jediná česká kapela, která mě vážně baví. Baví mě každá deska, každá skladba, každý klip, ani song z novinkového CD 'Zatím dobrý' není výjimkou. A když k tomu přidáme skvělý námět pro video, pak jistě pochopíte... A naživo jsou snad ještě lepší! 

10. Asking Alexandria - Run Free - Letos jsem jejich koncert viděla a jen z toho důvodu je sem musím zařadit, i když na poslední příčku. Koncert se mi nelíbil, nicméně na žebříčku toho, co chci v životě vidět hnili více jak čtyři roky a letos se mi to poštěstilo. Víckrát je vidět nepotřebuju... Tahle skladba z desky 'From Death To Destiny' je každopádně dost dobrá a i na koncertě se Dannymu kupodivu povedla a za tu atmošku si prostě asi zaslouží tu být...Bonusovka na závěr! 
Moje tématická hromada... spoustu věcí už neposlouchám, ale stále jsou to nejpohodlnější trička na světě! 

Komentáře

  1. Jéé krásná trička, já mám takovéhle ráda a skupiny i poslouchám. Dají se skvěle kombinovat dokonce i se sukní :)

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. No teda, nečekala bych příznivce těchto žánrů... :) Jsem ráda, že se líbí.

      Vymazat

Okomentovat

Moc děkuji za jakoukoli zpětnou vazbu. Moc si vážím všech Tvých komentářů. Díky za slova chvály i konstruktivní kritiku.

Populární příspěvky z tohoto blogu

Ebay tip : Diář a papírenské nezbytnosti

Krásný den moje milé čtenářky. S novým vzhledem blogu přichází i nový článek a to na téma, které jsem vás slibovala a na které jste se podle vašich reakcí velmi těšily. Dneska se společně podíváme na můj diář, samolepky a další dekorační záležitosti z papírnictví. Ještě k úvodu vám řeknu, že všechny tyto věci samozřejmě najdete v různých provedeních a kvalitách i v kamenných obchodech v Čechách, takže kdo nechce objednávat z internetu a nechce čekat, může se vrhnout na průzkum po okolí. ;)

Já sama jsem docela propadla Ebay. Už loni jsem měla takovou slabou chvilku, kdy jsem jej pořád dokola prohlížela a pár věcí tam i nakoupila. Jednalo se ale o šperky, které mě poměrně zklamaly, takže jsem ebay nechala na téměř celý rok být. Ovšem v poslední době jsem chtěla zkoušet nové věci a tak už to se mnou jelo. První papírenskou potřebou, respektive potřebou na každičký jediný den je nový diář, který k mému údivu začíná již od měsíce listopadu. Jedná se o diář na 14 měsíců. Objednávala jsem j…

Zkušenosti s online nakupováním e-shopu H&M

Ahoj ahoj!
Dneska po dlouhé době oprášíme rubriku s názvem 'Zkušenosti s e-shopy' a zaměříme se tak poprvé na online nakupování oblečení. Víte, do řetězce H&M chodím poměrně často, ale obchody se svou nabídkou hodně liší. Když jdu po konkrétním kousku, téměř nikdy jej neseženu a když ano, tak ne v mojí velikosti. Buď nacházím pidi velikosti, do kterých bych se narvala tak před deseti lety nebo naopak velikosti, do kterých bych se vešla dvakrát. Proto musím upřímně říct, že když H&M přišlo s tím, že i Česká republika bude mít svůj vlastní e-shop, mé srdíčko zajásalo a peněženka zaplakala.

Nuže, v rámci výprodeje (!trvajícího do konce dnešního dne!) jsem si vybrala tři kousky. Tři trička v rámci všemožných odstínů šedi (:D). Šedá je teď mou novou černou a vévodí téměř každému outfitu (jestli se tak splácaninám toho co mám ve skříni dá říct).

Ebay tipy - Vánoce, narozeniny nebo jen tak pro radost I.

Ahoj holky! Možná je brzo, možná ne, ale ráda bych vás v dnešním článku inspirovala ohledně vánočních dárků. Znáte to, každý rok si lámete hlavu co dát své nejlepší kamarádce, ségře nebo mamce či babičce. Nechcete utrácet tisíce, protože studujete nebo zkrátka nevyděláváte tolik, abyste mohly nakoupit veledary na úkor jídla, školních záležitostí nebo placení paušálu či šalinkarty. Přesto však toužíte po tom, abyste své blízké obdarovaly nějakou maličkostí a originalitou, když už nemáte ten talent vyrobit něco doma. ;)

Jistě tu budou odpůrci nákupů přes internet nebo nákupů na ebay, ale právě dneska bych vám chtěla ukázat pár tipů, co se právě na ebay dá ulovit. Nákupy přes tuto stránku jsou fajn, přehledné, rychlé, jednoduché. Najdete si co vás zajímá a pak jen čekáte až vám výrobek přijde a ano, někdy se tajně modlíte aby dorazil nebo aby byl takový, jaký si představujete.

Nicméně je to pořád takové dobrodrůžo. Kde jinde najdete takové množství bižuterie, diářku, sešitků, lepítek, pe…