Přeskočit na hlavní obsah

Vánoční tag

Jo já vím, letos to s Vánoci možná trošku přeháním, ale nemůžu si pomoct. Opravdu se po dlouhých letech doopravdicky těším na svátky a všechno s nimi spjaté. V blogosféře koluje tento milý tag a já bych vám ráda odpověděla. Pojďme na to!

 • Nejoblíbenější cukroví ?

Nejoblíbenějším cukrovím pro můj mlsný jazýček jsou takové ty klasiky, které se po desetiletí pečou v každé domácnosti. Miluju vanilkové rohlíčky, linecké cukroví, tyčky máčené v čokoládě, rafaelky, kokosky... Ale čím jsem starší, tím míň jich sním, ale víc po nich přibírám! :))

 • Kapr nebo řízek ? 

Řízek. Kuřecí. Nemám ráda kapra, z ryb mám ráda jen ty mořské, takže jestli rybu, tak potom lososa, ten je výborný!

 • Nejoblíbenější koleda ?

České koledy mi všeobecně lehce lezou na nervy, mám ráda vánoční písničky, metalové koledy, soundtracky ze svých oblíbených vánočních filmů...

jedna z mnoha.... :D 

 • Svařák nebo vaječný koňak ?

Rozhodně svařák. O Vánocích ( i když bohužel ne letos) si tyhle alko drinky naprosto užívám. Miluju různé punče, svařáky, turbomošty atakdále. Nicméně na vaječný koňak mám krásnou vzpomínku se svou prababi, se kterou jsem jednou strávila Silvestr, aniž by to bylo jakkoliv plánované... Bylo to super a vaječný koňak k tomu perfektně sedl. Myslím na Tebe, babi!

 • Stromek živý nebo kupovaný ?

Umělý. Mám ráda vůni jehličí, ale příjde mi škoda pokácet strom, aby nějaké ty dva týdny zdobil obývák a pak opadal a byl vyhozen k popelnicím. Odmalička máme jeden a tentýž umělý stromeček, kterému je už něco přes 22 let a stále drží , hezky vypadá a voní. Nevím jak je možné, že přiložený parfémek s vůní lesa je stále cítit, ale tu vůni miluju. Je skladný, člověk nemusí utrácet každý rok za nový stromek. Ale bez přírody nezůstávám. Alespoň větvička vždy ve váze musí být! :)

 • Nejlepší dárek,který jsem kdy dostala ?

Když jsem byla malá, dostala jsem velikou chodící pannu, která byla podobná Dádě Patrasový a dokonce zpívala její hity. Holčičku jahodovou, žížalu a další hitovky si pamatuju doteď. Pojmenovala jsem ji Lucka, měla růžové šatičky, hnědé vlasy, hnědé mrkací oči a nosila dva culíky. Byla to moje nejlepší kámoška, stejně jako ségřina Monika, to byla zase černovláska. Když si vezmu současnost, tak nejlepší Vánoce jsem měla loni, když jsem od svého drahého dostala fotoaparát. Bylo to naprosté překvápko a raduju se z něj každým dnem. Letošek bude každopádně ale asi nejvyjímečnějším. S mužem slavíme poprvé svoje Vánoce a všechno tedy bude podle nás. Hrozně se těším.

 • Jak vypadá tvůj Štědrý den ?

Když jsem ještě bydlela s rodiči a se ségrou, tak jsme vždycky vstávaly hrozně brzo. Pustily jsme nahlas televizi a šly budit rodiče. Mamka šla dělat naši tradiční vánoční polévku (s domácíma nudlema a játrovýma knedlíčkama), taťku jsme zase nutily jít strojit stromeček. Chystaly jsme do ozdobných mís ovoce (pomeranče, mandarinky, kiwi, banány, jablíčka), na tácy vánoční cukroví. Rozplétaly jsme řetězy svítidel, třídily baňky a rozmísťovaly je na stromeček. Já vždycky napichovala na háčky čokoládové figurky z vánočních kolekcí a ve dvanáct jsme šli všichni obědvat. Po obědě jsme chodily se ségrou povinně k babičce, pozvat ji k nám na večeři. Vracely jsme se kolem půl páté, kde jsme všechny otravovaly, kdy už bude večeře. Tradičně se slavnostní chod skládal z bramborového salátu, kuřecích řízků, a rybího filé. Po jídle zazvonil Ježíšek a my se vrhly ke stromku, s rozzářenýma očima jsme rozdávaly dárky a samy si syslily svoje balíčky pro sebe, abychom je rozbalily... potom následovala pohádka, Popelka... ale tu už jsme většinou nevnímaly.... :)))

Jak bude vypadat Ježíšek teď ještě netuším, každopádně už teď se mi zdá, že bude kouzelný.

 • Jaké dodržuješ vánoční tradice ?

V podstatě asi žádné. Snad jen nevynechávám vánoční pohádky, rozkrajuju jablíčku a doufám ve hvězdičku v jadřinci, kupuju a balím dárky pro své milé, zdobím stromeček, účastním se na pečení vánočního cukroví, jím bramborový salát... nedržím půst, protože zlaté prasátko si dělám odrazem od zrcátka ... :D Koledy se u nás taky nepouští, takže to je asi tak nějak všechno...


Doufám, že se vám tag líbil a že mi do komentářů napíšete, jak byste na otázky odpověděli vy. A jestli jste už tento tag dělali, klidně mi dole nechte odkazy... :) 

P.S. JEŠTĚ DESET DNÍ! :D 

Komentáře

 1. Já mám Christmas Tag přednastavený, ale do něho zapojím ještě tyto otázky, jelikož jsem dělala jiný.
  Jinak super tag ! :)
  http://katerinazuzanakova.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
 2. :D dobrý, to udělám taky :D akorát se mi to zdá nějak celý o jídle :D

  OdpovědětVymazat
 3. super tag :) také se na něj chystám :)
  turquoise bow

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Škoda, že jsem ho neviděla dřív, mohla jsem jim doplnit ten svůj :-)

   Vymazat
 4. Tak s vianočnými tradíciami to máme úplne inak :D Ale v tých rybách sa zhodneme :D Losos je mňamka ale Kapra nie :D

  OdpovědětVymazat
 5. :) Krásný Tag , a to máš pravdu Vánoce jsou hlavně o jídle , už se na všechno noc Těším :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To nejsi sama! Už jen týden!!! :))

   Vymazat
 6. Děkuji moc za návštěvu mého blogu :)

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Moc děkuji za jakoukoli zpětnou vazbu. Moc si vážím všech Tvých komentářů. Díky za slova chvály i konstruktivní kritiku.