Přeskočit na hlavní obsah

Dneska na téma... Blogosféra

Ahoj holky,
rozhodla jsem se, že vzhledem k faktu, že můj blog není nijak zaškatulkovaný, začnu občas psát články na určitá témata. Dnešní přišlo tak nějak samo. Sedím si tak po rehabce u internetu, projíždím votoč a tam článek o blogerce Lili. Nevím, zda jste znaly její blog, ale já ho zbožňovala, byl mi velice přinosný, byl skvěle čtivý a Lili byla mou inspirací i rádcem.


Nicméně se vynořila informace o tom, že Lili vlastně není žena, teda nebyla, když články psala. Jedná se o to, že údajně přebrala identitu slečny z Polska, od které stahovala fotografie z instagramu. Nevím moc co si o tomto faktu myslet. Podle všech dostupných informací (drbů) je Lili údajně Libor. Chlap, který se nechal předělat na ženskou. Ale co, mně je to fuk. Jestli má chlap pocit, že se narodil ve špatném těle, tak co je sakra špatného na tom, že se snaží žít podle svých představ? Co je špatného na tom se prostřednictvím internetu dostat mezi lidi a cítit se normálně?

Nemám tušení, zda tyto fámy jsou pravdivé. Nikdy jsem nad tímto faktem nepřemýšlela. Lili psala poutavě o kosmetických tipech, problémech i o zdravém životním stylu. O cvičení. Pořádala soutěže, recenzovala výrobky všech cenových kategorií a dost často měla skvělé tipy pro všechny. Její blog byl velice čtený a oblíbený, nyní je však v propadlišti internetu. Smazán. Stejně jako Facebook, Ask.fm a možná další platformy, kde se Lili prezentovala.

Je mi z toho všeho smutno. Už jen z toho jak jsou lidi podlí. Znám dva lidi, (jednoho osobně), kteří si tímto prošli a nepřijde mi na tom nic lživého, nepříjemného, podivného. Proč jsou lidi tak zlí a musí šmejdit v soukromí? I kdyby to pravda byla, tak co je sakra komu po tom? Radila dobře? Psala dobře? Jo, tak o co jde. Nikomu nic svými články ani osobností, kterou prezentovala prostřednictvím fotek, neudělala, tak v čem je sakra problém? 

Aby bylo jasno, tato informace se objevila v diskutovaném článku u blogerky Černé Moory (TADY), takže jestli si chcete kvalitně počíst (na mysli mám samozřejmě samotný článek) a poté otrávit a naštvat v diskuzi, kde se hází špína nejen na Lil, ale i na další blogerky, pak si to pročtěte. Komentáře o Lili začínají pod číslem 36. 

Co se týče mé maličkosti v blogosféře, tak jsem hodně malý pivo. Bloguju sice už více jak 8 let, ale střídám svá stanoviště. V pubertě mě bavilo tvořit fan stránky, poté jsem byla velký pisálek, který se svěřoval téměř s každou maličkostí ve svém internetovém deníčku. A teď, teď mám chuť mít všechno co mě zajímá a baví na jednom místě. Nejsem žádná úplatná a hamižná holka, netoužím po tom. Co chci, na to si našetřím nebo vyprosím od ježíšků či na narozeniny. Takže nepotřebuju žádné milodary od společností. Jedna nabídka se ke mně náhodně dostala a přijala jsem ji. Nevím, nemám potuchy co to bude obnášet, ale je to značka, kterou já mám ráda a kupovala jsem ji mnohem dřív, než tento blog vůbec byl přiveden k životu, takže tak.

Omlouvám se za dnešní lehké rozhořčení, ale můj drahý by mě neposlouchal a hlavně vůbec nepochopil. :)

Poslední dodatek: Ať je Lili nebo jakýkoliv bloger či blogerka kdokoliv, je to jen na nich.Internet je skvělá možnost jak být tím, kým opravdu být chcete a v reálu to třeba úplně nejde. A rozhodně by nikomu nemělo být takovým způsobem narušováno soukromí. Jako promiňte, ale aby se někdo naboural do profilu a tam šmejdil po rodinných fotkách a poté vše zveřejnil na internetu s šílenou osvětou a humbukem, to není fér. Lili je mi líto, a jestli to takhle není, tak možná ještě víc. Protože byla nucena zahodit léta skvělé práce. Držím jí palce a doufám, že se mezi nás vrátí a vnese mezi ty arogantní a závistivé zase trošku veselí.

Mějte se krásně!
Jestli máte k tématu co říct, budu ráda za vaše reakce. Díky.

Komentáře

 1. No... Tak ono nejde ani tak o to, že je nebo byl(a) Lili chlap, spíš jde o ty všechny lži a vydávání se za někoho jiného. Nejde mi do hlavy, proč musela krást fotky polské blogerky. Kdyby na blogu nebyly fotky Lili vůbec, nikdo by to rozhodně neodsoudil. Je hodně blogerek, které jen píšou a fotí kosmetiku, ale svůj obličej nikdy nezveřejní. To je naprosto v pořádku. Sice jsem ráda, když vím, s kým mám tu čest, ale naprosto respektuji, když si někdo chce zachovat soukromí. Mě na tom nejvíc otrávilo to lhaní a faleš a myslím si, že nejen mě.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky za komentář. Chápu, že to tak spousta lidí vidí a taky nepopírám, že krást cizí fotky je v pořádku (to rozhodně ne), ale jestli si opravdu ona osoba připadala jako někdo jiný, potom tomu prostě tak nějak rozumím. Kdoví, možná to chlap není, možná je to holka, co se jen za svůj obličej stydí a chtěla se jen zalíbit. Ale je pravda, že obličej pro vedení blogu opravdu nutný není... A musím říct, že za celou dobu jsem nepociťovala vůbec žádnou faleš z jejího vyjadřování.

   Vymazat
  2. To já taky ne právě. Hodně lidí psalo, že o tom věděli... Ale já neměla ani stín podezření, že by něco bylo špatně. Nevím, asi je to nad moje chápání :-)

   Vymazat
  3. Je to hodně zvláštní kauza. Nechápu kdo to pustil ven a proč, ani co za tím vším bylo. Ale to se stejně nejspíš nedozvíme, takže vznikne spousta teorií a dohadů... hm. :D

   Vymazat
 2. Tvůj drahý tvé rozhořčení chápe (také cítím, že jsem se měl narodit spíše jako vepř nebo tak něco) a stejně si to přečtl... :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Óóó a vepříka bych domů ráda... :D

   Vymazat
 3. Máš to moc hezky napsaný a naprosto s tebou souhlasím...měla jsem blog Lili fakt ráda a je mi vcelku jedno, jestli ho psal chlap, ženská, hobit, marťan nebo Harry Potter :D

  A celkově hezky píšeš, asi mám další blog k oblíbeným :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju moc, vážím si toho. A taky jsem ráda, že to někdo vidí stejně. :)

   Vymazat
  2. Já uplně souhlasím. Někomu asi vadí, že ho Libor/Lili tahal za nos, ale podle mě nemá nikdo ve virtuální realitě povinnost a tomu odpovídající kontrolu sdílet osobní věci. Bylo to o kosmetice a psalo se o ní pěkně a kvalitně. To mi stačí. Nepotřebuju vědět, co má autor v kalhotech :-)

   Vymazat
  3. Díky za komentář. Souhlasím s tím, že tady na internetu může být všem putno kdo za tím počítačem sedí. Jasně, jsou potom věci, kdy to jedno není, ale to už jsme potom úplně u jinýho tématu (pedofilové, úchylové atd)... Snad se Lili v jakékoliv podobě zas vrátí. Její články mě bavily.

   Vymazat
 4. No tak o této kauze jsem nic neslyšela, ale asi by mi bylo jedno kdo ten blog píše. Pokud se mi nějaký blog líbí, je to kvůli tomu co je tam psáno, ne kvůli tomu, kdo to píše :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :) Tak, tak, mělo by to tak být... :)

   Vymazat
 5. S těma spoluprácema je to těžký, no...Chodí mi jich taky spoustu, už jsem jich víc než 20 odmítla a teď se konečně naskytly dvě, na které jsem kývla, tak uvidíme, co z toho bude...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Držím palce, ať je to super. :)

   Vymazat
 6. Narazila jsem na tvůj blog prvně a hned na tenhle článek, uplně mě pohltil a četla jsem ho jedním dechem, asi takhle nějak bych to napsala i já :-) Hned jsem tovu čtenářkou! :-D A taky jsem si prošla hned několika verzemi blogů, na jakákoli témata :-) A co mám na bloggování nejraději, je to, že nacházím lépe sama sebe :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky. Jsem ráda že článek zaujal a vítám tě mezi mými čtenáři. A máš pravdu, přesně o osobnosti a zájmech dané osoby by blogy měly být, aspoň podle mě. :-)

   Vymazat
 7. Mně je u prdele kdo to píše, vadí mi že dělala z tolika lidí debily..(a to sem na jejím blogu byla asi 2x a i přes to mě to rozčiluje) a věřím tomu, že je to pravda.. protože jinak by blog takhle nesmazala, tím to akorát podtvrdila.. navíc nevim proč by si někdo něco takového vymýšlel.. a vůbec jí nelituju a fakt mě rozčiluje, jak po ní lidi "truchlí".. copak vám nevadí, že vás takhle několik let tahal/a za nos?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mně je upřímně fuk kdo to psal, když mě články bavily a doporučované věci seděly a rady těšily a pomáhaly. A jestli je to fyzicky chlap, tak potom smekám, protože takové znalosti nemám ani já, jakoýto stoprocentní žena. Fakt to neberu jako tahání za nos. Je mi jedno jestli to píše roztomilá blondýnečka nebo ošklivá bruneta či chlap co se cítí být ženou...

   Vymazat
  2. jasne, at si je chlap, osklivka, co chce.. to je mi fuk.. ale LHARKA to mi jedno teda neni..

   Vymazat
  3. I když na druhou stranu jasný, jestli to byl fakt kluk a blog bylo jedno z míst, kde se mohl chovat a prezentovat jako holka a fakt ho/jí to bavilo.. (což z blogu šlo vidět), tak se to dá pochopit a asi málo lidí by chodilo na blog o kosmetice psaný klukem.. spíš mě mrzí, jak se zachovala a místo nějakého vysvětlení blog smazala.. Řekla bych, že kdyby přišla s nějakou omluvou, návštěvníky by neztratila..

   Vymazat
  4. To je pravda, absence jakéhokoliv vysvětlení mě taky mrzí a štve. Ale mít problém s vlastní osobností a do toho číst nenávistný komentáře kdovíjak zrazených čtenářek bych asi sama taky nezvládla a nemůžu s jistotou říci, že bych se nezachovala stejně. Ten nátlak musel být strašný.

   Vymazat
  5. Jasně no, je těžký tohle soudit, jestli je to opravdu takhle.. Já si neumím představit mít takovej problém, takže těžko říct jak bych se zachovala.. každopádně si myslím, že by dostala daleko víc pozitivních ohlasů.. třeba potřebuje trochu času na vzpamatování se.. uvidíme ..

   Vymazat
 8. Tak tohle je fakt síla.
  Já Lili četla asi dva roky, psala fakt dobře, takže mě bavila, i když na dekorativní kosmetiku nejsem.
  Na fb se prý tato kauza rozjela neuvěřitelně. Nechápu, proč z toho, že Lili svůj blog smazala a zmizela beze stopy, má někdo potřebu někoho obvinit. Takže když někdo lže a přijde se na to, hodíme následky na někoho jiného. WTF?! Přitom kdyby Lili napsala nebo napsal nějaké vysvětlení a případnou omluvu, spousta čtenářek by jí zůstala.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já vůbec netuším, jestli se na fb něco odehrává, četla jsem pouze fórum na votočvohoz a onu diskuzi, kde se to vyzradilo u Černé Moory. Mrzí mě jak to dopadlo, také jsem její blog považovala za jeden z nejlepších, za jeden z těch, kde si autor opravdu dal tu práci a byla vidět nejen ta píle, ale i fakt, že blog byl velkým koníčkem. A jako promiň, ale aby se mi někdo šťoural v soukromí a následně potom vše rozkecal a zveřejňoval veřejně na internetu to není fér a toho člověka obviňuju, protože nabourávat se do soukromých profilů? To se prostě nedělá...

   Vymazat
  2. Četla jsem pokračování v diskusi u Moory, že na fb se do ní pustila i Kája z plumfoolery. Mě jde o to, že nechápu to osočování Moory, že ten koment měla smazat a je to její vina, že Lili skončila.

   Šťourat se v soukromí někomu dělá evidentně radost, bohužel s tím nic neuděláme. Lidi jsou závistiví.

   Vymazat
  3. To jsem teda vůbec netušila, měla jsem pocit, že Kája je rozumný a inteligentní člověk. Schválně na tu diskuzi zajdu, ať vím co se to dělo. A myslím si, že Moora za nic nemůže, ta přece o ničem takovém nepsala, pouze byla tou, pod jejímž článkem se objevil ten komentář. Mám pocit, že tahle komunita začíná být z nevysvětlitelného důvodu velice nenávistná... :(

   Vymazat
 9. Pokud je blog fajn, je jedno jestli ho píše žena nebo muž, stejně jako v tomhle případě, nevadí mi že to mohl být chlap, ale na druhou stranu "krást" fotky někomu jinému není korektní, z čehož už bych ráda nebyla.
  Smile Thess

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je samozřejmě pravda, přisvojovat si něčí fotky není zrovna fajn a taky by mě to štvalo, ale články jako takové přece zkopírované nebyly, někdo si s tím dal práci a pouze asi chtěl, aby jeho dílo (blog) jako celek vypadalo pěkně. Aby za touto prací stál někdo, kdo je na první pohled sympatický a hezký a sám pisatel takový možná nebyl... Nevím, jsou to všechno spekulace, je to divné...

   Vymazat
 10. Taky si myslím, že nejde o to, zda je muž nebo žena, to je asi většině jedno. Ale spíš jde o tok kradení fotek a vydávání se za někoho jiného. Asi by ti nebylo příjemné, kdyby třeba někdo v Polsku používal tvé osobní fotografie :) Taky na blog nechci dávat svůj obličej, ale proto třeba nekradu fotky tady u tebe, to se přece nedělá..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Samozřejmě, nelíbilo se mi to. Jen prostě asi dokážu pochopit, proč to udělal/a... Ale mrzí mě co za 'válku' pomalu to rozpoutalo. Kdekdo kopíruje horší věci, krade cizí práce, hodiny a hodiny nad něčím ztrávené... navíc tento blog nebyl vůbec prioritně o těchto fotkách, co já vím, tak za celou éru jich tam bylo tak pět... čímž samozřejmě tento fakt neomlouvám, jen tak nějak divně chápu...

   Vymazat
 11. To jsou věci...Koukám, jak málo asi sleduju českou blogovou scénu, že nic nevím. Nj, já si sedím doma za pecí a sním o peřině :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ono možná dobře, aspoň se nemusíš zbytečně rozčilovat. :)

   Vymazat
 12. Já tento blog neznala, nějak se ke mně nedostal a to sleduji blogových "velikánů" opravdu dost. Každopádně, souhlasím s tebou..až na ty fotky. Nesouhlasím s tím, aby se někdo za někoho vydával, či používal cizí fotky :)
  Jinak ale souhlasím naprosto se vším..až na Moořin blog, nemám ho ráda :) Uvědomuji si, že stejně jak řkáš, i já jsem malý pivo v blogosféře a ona je o několik levelů výše. Ale prostě nemám ten blog ráda..nelíbí se mi, že neumí příjmou jiný názor, než je ten její, nebo, že ostatním v komentářích nadává :)

  Lucy Enne

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji za komentář a vyjádření. K těm fotografiím. Také se mi to nelíbí a vím, že to není správné a že je to porušování nejen autorských práv, ale i osobnosti. V této souvislosti jsem pouze psala, že tento fakt jen dokážu chápat, ne že ho schvaluji. Mně samotné by se to samozřejmě nelíbilo též. A co se týče Moory, tak jsem ji dlouhou dobu sledovala a teď zas hodně dlouhou dobu nesleduju, protože mi zkrátka nějak nemůže nabídnout to, co já bych chtěla. A škoda žes Lili neznala, její blog byl vážně na úrovni, hlavně co se recenzí a zpracování týče.

   Vymazat
 13. podla mna to byt muz nemohol. z jedneho dovodu. Lili velmi casto davala do clankov fotky svojej brady. keby to bol muz, tak by ta brada musela byt zarastena, nie? :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Máš pravdu, je to celý takový podivný. I kdyby Lili přecejen v minulosti chlap byl, potom by ta brada vypadala jinak, i kdyby brala ženské hormony a měla po operaci... je to celý takový smutný a podivný.

   Vymazat
 14. Teda, nebejt tebe, tak o tom vůbec nevím. Včera jsem si tohle přečetla a šla jsem zkontrolovat Liliin blog i fb, a s hrůzou jsem zjistila, že obojí je smazané. Ne!!! Její blog byl fakt přínos, ráda jsem ho četla a bohužel jsem ho neměla přečtenej celej.
  Podle mě to, že Lilije vlastně chlap, jsou jen drby - její vyjadřování bylo jasně holčičí. Taky vím, že měla celkem problémy s anonymy, někdo si na její jméno říkal firmám o výrobky zdarma ke zrecenzování. Jestli měla takových problémů víc, tak se vůbec nedivím, že jí přetekly nervy a svoje působení na internetu ukončila.
  Ale je to strašná škoda.
  Syrion blog

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já se snažím to brát pořád ze všech úhlů a fakt nevím co si o tom myslet. Jak už jsem se na některých diskuzích rozepsala, zdá se mi, že zkrátka teď je v blogosféře dost nechutná válka, konkurence a závist. Jsou tu velké rozdíly, někdo jde po Péti z LovelyHair a vydává se za ni, tak proč by si někdo nevymyslel něco i na Lili? Je fakt, že fotky, co postovala - nehty, brada, kus tváře mi opravdu nepřipomínaly chlapa. I kdyby muž přecejen byla a i po všech léčbách hormony i operaci, zkrátka by to všechno působilo jinak. Já bych na tohle nervy neměla, ať by to pravda byla nebo ne. Neměla bych nejspíš sílu těm 'slepicím' něco dokazovat...

   A její články ještě jsou dostupné v archivech, ale bohužel ne všechny. :(

   Vymazat
  2. http://web.archive.org/web/20130513100339/http://freshlili.blogspot.cz/2011/12/ulovek-mesice-x.html tady... potom se dají vyhledat i další články.

   Vymazat
  3. Asi jsem úplně blbá, ale k dalším článkům se nedostanu :-O A to jsem se hrozně chtěla znova kouknout na fit tipy.
   Ale znova jsem si připomněla, jak Lili bezvadně píše, je skvělá... doufám, že se časem vrátí :/

   Vymazat
 15. Holky, tady je Fb stránka pro lidi, co chtějí dát Lili najevo podporu a chtějí, aby se vrátila. https://www.facebook.com/pages/Chceme-Lili-zp%C3%A1tky/1428701324033592?fref=ts
  Doufáme, že si jí všimne..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Snad to pomůže :) Ale řekla bych, že jakmile je Lili rozhodnutá, asi s tím nic moc neuděláme...

   Vymazat
 16. Mě její blog přišel až moc dobrý. Perfektní. Její články byly fakt skvělé. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To máš pravdu, chybí nám tu rozhodně dost...

   Vymazat

Okomentovat

Moc děkuji za jakoukoli zpětnou vazbu. Moc si vážím všech Tvých komentářů. Díky za slova chvály i konstruktivní kritiku.