Přeskočit na hlavní obsah

TAG 2013

Ahoj, vítám vás v novém roce. Včera jsme spolu rekapitulovali rok 2013 ve fotkách a dneska to vezmete trošku z jiné strany a to prostřednictvím tagu, který je plný otázek tak trošku na tělo...

Pojďme na to!

Podnikla jsi letos něco, co jsi doposud nezkusila?
Hm, nevím jestli můžu říct zrovna podnikla, ale poprvé jsem ležela v nemocnici a poprvé měla neštovice. A seděla jsem na velbloudovi!

Prošla jsi nějakou větší změnou?
Ano, odstěhovala jsem se od rodiny, do jiného města, do bytu a stala jsem se tak asi dospělejší. Jo a naučila jsem se vařit.

Stal se někdo z tvých přátel rodiči?
Ano a děsí mě to...

Které datum z letošního roku ti utkvělo v paměti?
Můj narozeninový den a potom osmý červenec... definitivně jsem se odstěhovala, há!

Zemřel někdo z tvých blízkých?
Letos díkybohu ne...

Navštívila jsi nějaké zahraniční země?
Hm, taky nic.. když jsem měla dovču, byla jsem nemocná, nejdál jsem byla v Praze a ve Dvoře Králové.

Výhodná koupě?
Veškerý nábytek do našeho bytu, nakoupili jsme ho zrovna v těch nejlepších a nejvýhodnějších akcích a vše nás vyšlo tak na půlku.

Postrádáš něco z letoška, co bys uvítala v roce příštím?
Ani ne, letošek byl takový podivný. Nemám pocit, že by se mi nějak dařilo, proto doufám, že čtrnáctka bude zajímavější.

Aktivita/činnost, které ses ve skutečnosti chtěla věnovat víc, než se ti podařilo letos?
Chtěla bych více cvičit, pokud to půjde... zase jezdit na kole, více vařit, více se věnovat focení a procházkám, začít chodit zas ve velkém na koncerty, jet poprvé v životě někam na dovolenou, chodit do kina... je toho hodně, letos chci žít víc naplno!

A naopak - existuje něco, cos mohla dělat v menším měřítku?
Ležet v posteli a nic nedělat, odkládat důležité věci, nestonat...

Oblíbený program v TV?
Upíří deníky, to je jasná věc ne? Nám televize jakože ještě pořádně nefunguje. Na tu historickou anténu co máme provizorně na balkóně, chytáme jen ty nejblbější programy, takže tak. Spíše sledujeme filmy, které v televizi stejně nedávají. Jo a letos mě teda ještě v televizi uchvátily 2Socky a naštvalo mě, že je tak brzy přestali dávat...

Nejlepší kniha, kterou jsi letos četla?
Fuuu, letos jsem toho stihla vážně dost. Nejvíce mě ale nadchla dvojice knih 'Z upířích archivů', potom 'Upír Lestat' a 'Lady Fuckingham'.

Největší objev na hudebním poli?
Rozhodně While She Sleeps, které jsme v lednu viděli v Praze. Jinak mám pocit, že se spíše vracím v čase a opět začínám znovu poslouchat věci, kterými jsem byla posedlá v minulosti.

Největší úspěch v pracovní oblasti?
Smlouva na dobu neurčitou, pozitivní hodnocení mé osoby od vedení...

Na co jsi nejvíc hrdá v osobním životě?
Že zvládám žít sama v cizím městě, kde nikoho neznám. Že jsem pochopila váhu peněz a kouzlo rodiny. Že jsem se přes veškerý svůj odpor k vaření donutila kuchtit a nevypadá to se mnou zle. Dřív mi dělalo problém jen si ohřát párky nebo tak, ale teď? Docela vyvařuju a když můžu, vařím každý den a vlastně mě to i baví, i když je zatím jídelníček mnou vytvořený docela strohý.

Největší omyl?
Já nevím, tahle otázka je taková podivná. Nemyslím si, že bych se v něčem zmýlila. Pár věcí bych vrátila, ale to by se museli snažit i ostatní, takže tak.

Cítila ses - obecně - radostněji nebo melancholičtěji než v loňském roce?
Kdyby mi byla otázka položena ještě třeba v září, má odpověď by byla stoprocentní, teď už však trošku váhám. Od října je to docela bída, ale přes to všechno co jsem dokázala stejně musím říct, že jsem byla radostnější než v roce 2012.

Za co jsi utratila nejvíce peněz?
Haha, za nájem a jídlo... :D Potom taky za dopravu Kyjov-Brno a zpět.

Přála sis něco, co se ti dokonce i splnilo?
Ano... ♥ Konečně žiju bez hádek a v harmonii, v nekuřáckém prostředí, s člověkem, kterého miluju.

Přála sis něco, co se ti nesplnilo?
Ano...

Co jsi podnikla ve svůj narozeninový den?
Byla jsem pozvána do mé nejoblíbenější restaurace na mou nejoblíbenější pizzu, dali jsme si vínko, nějaké koktejly a následující víkend jsme začali naši mánii v navštěvování hradů a zámků. Na jaře doufám budeme pokračovat. Je to kouzelný koníček.

Existuje něco, co mohlo udělat tvůj rok 2013 ještě lepším než je/byl?
To určitě. Kdyby při mně stálo pár přátel, kdybych byla bývala chodila pravidelně k doktorům a na masáže a já nevím kam ještě, nemusela jsem čelit tak krušnému konci roku, ehem.

Kdo/co ti letos zlepšoval náladu?
Můj muž, moje skvělá kamarádka, můj pes, kolegyně a kolegové v práci, mamka, ségra...Potom také knihy, filmy, seriály, hezké počasí, nová kosmetika, blog, vínko..

Koho/co jsi letos postrádala?
Všechny, co odešli pryč a dívají se na mě shora. Postrádala jsem Taťku, prababičku, babičku, dobrmanku Ambru, kterou jsem sice nesnášela, ale věřím, že teď bychom si rozuměly a já bych na ni měla páku. Potom mi chyběla rodina z mamčiné strany, kamarádka, která by tu byla se mnou, když mi není nejlíp... postrádala jsem dámské jízdy, to obyčejné babské drbání, je toho vlastně docela dost.

Největší přání v tuto chvíli?
Být už v pohodě a možná si najít jinou v práci, ve které bych to fyzicky zvládala a která by byla blíž mému bydlišti. Jezdit 2 hodiny tam a zase zpátky je dost náročné, kór když v práci valíte 10-12 hodinové směny. Člověk pak spí 3-4 hodiny a to je málo. Potom bych si přála, aby byli zdraví i mí blízcí, aby nebyli smutní, aby mě měli pořád rádi, i když jsem občas protivná. A nakonec si přeju, aby příští rok byl skvělý, aby mi nikdo a nic nechybělo a zkrátka, abych si každičký den užívala naplno. A ostatní taky.

Co hodláš změnit v příštím roce? 
Chci být prostě lepší. A já to změním. Chci se lépe stravovat, cvičit, věnovat se něčemu smysluplnému, chci si doladit náš byteček, nekupovat zbytečnosti, zaměřit se jen na ty důležité věci a z těch méně důležitých detailů se umět od srdce radovat. Chci lidem dělat radost, nebrečet, nestresovat se. A to všechno hodlám a chci změnit.

na závěr fotky z posledních okamžiků roku 2013... 


A od zítřka už se těšte na další články s recenzemi, tipy atakdále. Mějte se blaze! :)
P.S. Jestli jste tento tag už dělali nebo se chystáte dělat, pochlubte se v komentářích, ráda si počtu. 

Komentáře

 1. Super TAG , jsou to moje nejoblíbenější články :))
  je to super , vždycky si hezky počtu .. takže ti přeji v roce 2014 ať je všechno lepší a hodně úspěchů, ať v rodině v práci a hlavně zdravíčko atd :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji mockrát, jsi zlatá. Já tobě samozřejmě taky, ať se daří. Tagy taktéž ráda čtu. :)

   Vymazat
 2. Tak jsem si ho od tebe půjčila a také vyplnila :)
  TAG

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Skvělé, jdu se na něj mrknout! :)

   Vymazat
 3. Vidím, že to stěhování máme obě společné :) Akorát u mě to byl 10tý červen.
  Přeji tedy do tohoto roku méně lenošení a víc cvičení, focení a konci roku ať vaříš jako mistr :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju moc za hezká přání. Snad se vyplní. :) Já tobě v tomto roce taktéž přeju jen to nejlepší.

   Vymazat
 4. Pěkné fotky a doufám, že sis Silvestr na rozdíl ode mě i patřičně užila. :D
  A přeji vše nejlepší do roku 2014! ;)

  mentalspittoon.blogspot.com

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji moc a užila. Sice v klidu a bez alkoholu, ale zase se spoustou jídla a v té nejlepší společnosti. :) I tobě přeji vše nejlepší v tomto roce.

   Vymazat
 5. Míšo, hlavně to zdraví ať slouží...ale jinak - jak to tak čtu - jsi měla celkem pěkný rok, hm? Víš jak - jednou jsi dole, jednou nahoře... A možná tenhle tag taky udělám :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju. A jo, nebylo to špatný, jen mě štve, jak se to nakonec tak pokonilo... :D A tag udělej, ráda si počtu.

   Vymazat
 6. moc hezký a osobní, tenhle nedám. snad příště :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. nevadí, já věřím že přijdeš s něčím lepším.. :P

   Vymazat

Okomentovat

Moc děkuji za jakoukoli zpětnou vazbu. Moc si vážím všech Tvých komentářů. Díky za slova chvály i konstruktivní kritiku.

Populární příspěvky z tohoto blogu

Ebay tip : Diář a papírenské nezbytnosti

Krásný den moje milé čtenářky. S novým vzhledem blogu přichází i nový článek a to na téma, které jsem vás slibovala a na které jste se podle vašich reakcí velmi těšily. Dneska se společně podíváme na můj diář, samolepky a další dekorační záležitosti z papírnictví. Ještě k úvodu vám řeknu, že všechny tyto věci samozřejmě najdete v různých provedeních a kvalitách i v kamenných obchodech v Čechách, takže kdo nechce objednávat z internetu a nechce čekat, může se vrhnout na průzkum po okolí. ;)

Já sama jsem docela propadla Ebay. Už loni jsem měla takovou slabou chvilku, kdy jsem jej pořád dokola prohlížela a pár věcí tam i nakoupila. Jednalo se ale o šperky, které mě poměrně zklamaly, takže jsem ebay nechala na téměř celý rok být. Ovšem v poslední době jsem chtěla zkoušet nové věci a tak už to se mnou jelo. První papírenskou potřebou, respektive potřebou na každičký jediný den je nový diář, který k mému údivu začíná již od měsíce listopadu. Jedná se o diář na 14 měsíců. Objednávala jsem j…

Zkušenosti s online nakupováním e-shopu H&M

Ahoj ahoj!
Dneska po dlouhé době oprášíme rubriku s názvem 'Zkušenosti s e-shopy' a zaměříme se tak poprvé na online nakupování oblečení. Víte, do řetězce H&M chodím poměrně často, ale obchody se svou nabídkou hodně liší. Když jdu po konkrétním kousku, téměř nikdy jej neseženu a když ano, tak ne v mojí velikosti. Buď nacházím pidi velikosti, do kterých bych se narvala tak před deseti lety nebo naopak velikosti, do kterých bych se vešla dvakrát. Proto musím upřímně říct, že když H&M přišlo s tím, že i Česká republika bude mít svůj vlastní e-shop, mé srdíčko zajásalo a peněženka zaplakala.

Nuže, v rámci výprodeje (!trvajícího do konce dnešního dne!) jsem si vybrala tři kousky. Tři trička v rámci všemožných odstínů šedi (:D). Šedá je teď mou novou černou a vévodí téměř každému outfitu (jestli se tak splácaninám toho co mám ve skříni dá říct).

Ebay tipy - Vánoce, narozeniny nebo jen tak pro radost I.

Ahoj holky! Možná je brzo, možná ne, ale ráda bych vás v dnešním článku inspirovala ohledně vánočních dárků. Znáte to, každý rok si lámete hlavu co dát své nejlepší kamarádce, ségře nebo mamce či babičce. Nechcete utrácet tisíce, protože studujete nebo zkrátka nevyděláváte tolik, abyste mohly nakoupit veledary na úkor jídla, školních záležitostí nebo placení paušálu či šalinkarty. Přesto však toužíte po tom, abyste své blízké obdarovaly nějakou maličkostí a originalitou, když už nemáte ten talent vyrobit něco doma. ;)

Jistě tu budou odpůrci nákupů přes internet nebo nákupů na ebay, ale právě dneska bych vám chtěla ukázat pár tipů, co se právě na ebay dá ulovit. Nákupy přes tuto stránku jsou fajn, přehledné, rychlé, jednoduché. Najdete si co vás zajímá a pak jen čekáte až vám výrobek přijde a ano, někdy se tajně modlíte aby dorazil nebo aby byl takový, jaký si představujete.

Nicméně je to pořád takové dobrodrůžo. Kde jinde najdete takové množství bižuterie, diářku, sešitků, lepítek, pe…