Přeskočit na hlavní obsah

Film mánie - Leden 2014

Do kina chodím sporadicky, přesto miluji filmy, jejich rozmanitost a to, co v lidech dokáží vyvolat za emoce. Dost často se u filmů bojím, dost často i pláču nebo se chechtám na celé kolo. Když mě film jakkoliv zasáhne, klidně i znechutí, potom vím, že režisér, scénárista i herci udělali to, co udělat měli.
Rozhodla jsem se tedy osvěžit tento blog pravidelnou filmovou rubrikou, která vám ukáže, kterým filmům jsem se ten či oný měsíc věnovala. Začněme tedy lednem letošního roku.

Každý film/seriál/cokoliv bude odkazovat na profil na ČSFD, kde je možné přečíst si jak oficiální info, tak si počíst v komentářích a také pár slov o mých pocitech z filmu.

Pojďme tedy na to.

Rivalové

 - formule nesleduju, nic mi neříkají a v podstatě jsem se na film šla s dívat s mým drahým tak trochu z donucení. Motorky ráda mám, tak nějak mě fascinují (musí že jo), ale celkově filmy o autech a dalších povozech a vozidlech nemusím. Měla jsem za to, že se bude jednat pouze o závodění, rychlé jízdy a děj bude o ničem. Tuze jsem se spletla!!! Film byl tak emotivní a tak dokonalý, že vlastně nemám co bych mu vytkla. Příběh je natočen dle skutečné události a herecké obsazení i monology či dialogy byly diskutovány s těmi, o kterých film vypráví. Jezdci na filmu spolupracovali, takže se opravdu můžeme vrátit do dob, kdy ježdění ve formulích bylo ještě nebezpečnější a zkrátka tak nějak ''o hubu''. Snímek Rivalové je napínavý a dějově vážně zajímavý. Za mě palec nahoru, rozhodně jsem se bavila.


Očista

- tohle mě dostalo. Od půlky filmu jsem měla zaťaté prsty v pěst, houpala jsem se na křesílku zběsile tam a zpět a přála jsem si, aby všichni ti hajzlové umřeli a ti hodní se jim pomstili a přežili. Skvělá tématika, originální námět, perfektní zfilmování. Toužila jsem na tento film jít do kina a vlastně ani nevím proč to tehdy nevyšlo, nicméně tohle po nějaké době chci vidět zas. Jestli se rádi bojíte a baví vás napínavé filmy, i když si občas klepete na čelo, jak že se to ti 'blbci' chovají, tak si Očistu rozhodně nenechte ujít! Jo a taky proto, že si zde zahrála hlavní roli naše oblíbená trůnovská královna Cersei Lannister! :)))


jOBS

- další věc, která mě vážně nelákala. Těsně co film vyšel jsem donutila svého drahého, aby se na film podíval sám. Ale když mi pověděl, že samotného ho to nebaví, protože mu nemá kdu 'dlachmat' tlapku, nabídla jsem se, že to tedy zkusím a aspoň se poučím, ať jsem taky chytrá že jo. Vždyť ta 'jablka' jsou teď strašně populární. Kupodivu mě to docela bavilo, nebylo to lepší než 'Piráti ze Silicon Valley', ale i tak to bylo koukatelné, hrál tam přece 'Kačer (Kutcher) že jo... Tohle nejspíš nebude pro všechny, ale když už jste někteří ti jablíčkáři, možná by vás historie těchto produktů a historie myšlenky a zakladatele Apple mohla a vlastně i měla zajímat.Osamělý jezdec

- o jezdcovi vlastně vůbec nevím co si myslet... nebýt tam Depp, kvůli kterému jsem to všechno vlastně chtěla vytrpět, vypnu film po první půlhodině. Fakt mě ten začátek a vlastně asi celá první půlka šíleně nebavila. Depp měl ránu, skoro jsem ho nepoznala, takže to celkově bylo takový divný. Nicméně! Potom jsem se přistihla při tom, že odkládám touhu jít se vyčůrat, protože jsem fakt zažraná do toho, co se z filmu vyvrbí a co dál se stane. Jako pořád nemám ráda westerny a podivný lidi na koních a gangstery a tak, ale tohle mě ve výsledku fakt ohromilo, ani nevím proč... :D Jo a občas jsem se i uchichtla a tak. Navíc tam drobnou roličku měla i Helenka Bonham Carter. ♥Nezapomenutelné prázdniny

- ve své podstatě tohle byl dost naivní, podivný a klišé film s ňoumou v hlavní roli. Ve výsledku se mi docela líbil, protože když já byla v pubertálních letech, chovala jsem se stejně. Neměla jsem zrovna haldy kamarádů, neměla jsem co dělat a trávit čas s rodinou byla ta největší muka. Příběh je takový docela milučký, ničím nevadící, ale na druhou stranu ani tak moc nenadchne větší masu lidí. Překvapuje mě tak vysoké hodnocení na filmové databázi, ale zas je mi jasné, že každý člověk má jiný vkus. Já na druhou stranu miluji filmy, co na ČSFD mají hodnocení katastrofální. Ale jako jo, na víkendový oddech je to fajn věc.

Millerovi na tripu

- smála jsem se. Opravdu a nahlas. Sympatická rodinka/nerodinka, co si jen tak vyjede do Mexika pro drogy, pohodička. Lehký humor, který nepohoršuje, skvělí herci, příjemná atmosféra filmu. Tuším ale, že v této zemi neexistuje nikdo, kdo by film ještě neviděl. Je to docela fenomén a troufám si tvrdit, že právem.


Carrie

- zklamání nad zklamání. Viděla jsem teprve před pár dny. Těšila jsem se moc. Původní verzi chybí trošku té modernosti, co se efektů týče... kdybych věděla že tu modernost ukáží takhle, radši bych si to odpustila. Vážně mě to nebavilo. Původně verze je daleko lepší, i když je stará jak metuzalém.


Znáte mnou zmiňované filmy? Co na ně říkáte? Co vás zaujalo nebo naopak odradilo od sledování? Líbí se vám tato rubrika? Budu ráda za vaše komentáře. 

Komentáře

 1. Jediný, který jsem z nich viděla, je Millerovi na tripu a to teda vážně byla bomba, moc jsem se nasmála :D Na filmy Carrie a Očista jsem se chtěla kouknout, ale zatím nebyl čas...a možná se mrknu i na Osamělého jezdce, Johnny Depp a Helena Bonham Carter jsou mí oblíbenci! :)

  OdpovědětVymazat
 2. Film Jobs pro lidi bez znalosti širších souvislostí nebude zajímavý... Bohužel... :(

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak ony ty souvislosti zas nějak podstatné nejsou. V podstatě všechno je tam vysvětleno, pro ty, kteří se zajímají pouze o fakta značky... :) Jinak jasně, jestli tě zajímá spíše osobnost Jobse, pak je nutné o něm něco vědět. :) Ale to je u všech životopisných filmů.

   Vymazat
 3. Tak jediné co jsem viděla, tak bylo Millerovi na tripu a šli jsme na to do kina... moc jsem od toho neočekávala... ale fakt mě to jako dostalo :D :D :D Jako hodně překvapivých scén, které mě dostali do kolen... Miluju Jennifer :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Filmy od kterých nic neočekáváš jsou ve výsledku nejlepší, protože prostě nehrozí zklamání. :)

   Vymazat
 4. Já do kina chodim ráda a s přítelem chodíme docela často. V kině jsem viděla Rivalové, ten byl moc fajn a Carrie, mě se líbila, nezklamala mě.
  Na Millerovi na tripu jsem koukala nedávno doma, taková blbost, ale taky jsem se párkrát zasmála. :) A rubrika super, taky chci začít s podobnou, zatim jsem dala jen větší tip do kina, ale ráda bych i na filmy, které jsem takhle viděla :)
  Giveaway

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Moc děkuji za jakoukoli zpětnou vazbu. Moc si vážím všech Tvých komentářů. Díky za slova chvály i konstruktivní kritiku.