Přeskočit na hlavní obsah

Tag - Blogerská prokrastinace

Krásné páteční ráno! Čeká mě celovíkendová 'šichta', takže jsem si pro vás připravila takový oddychovější článek v podobě prokrastinátorského 'bjůty' tagu. Doufám, že se budete bavit a že mi do komentářů napíšete, jak jste na tom vy, případně odkážete na svůj zpracovaný tag. Tak pojďme na to. 


1. Jaký kosmetický úkon děláš jen zřídka?
Ehem, všechno co souvisí s rukama, kromě mazání. Takže důkladná manikúra a lakování nehtů. Odmalička mám ošklivé nehty a nějak s tím zatím i díky práci nic nedělám. Jsem v tomhle ohledu šmudla a stydím se za to, ale zatím se mi nechce. :D Potom taky pravidelné mazání těla, nebaví mě to.

2. Myješ pravidelně své kosmetické štětce?
Záleží co je podle ostatních pravidelně. Se štětci se líčím sama a umývám je vždycky 1x týdně. Buď v pátek, což máme dnes nebo jiný den volna na konci týdne.

3. Jak dlouho jsi schopná chodit s oprýskaným lakem na nehtech?
Ehem, viz otázka číslo jedna. Nehty si nelakuji a když jo, tak si barvu sloupu během několika prvních hodin a poté musím odlakovat, protože to vypadá katastroficky. :D

4. Jak dlouho odkládáš nákup nového kosmetického přípravku, přestože ho nutně potřebuješ?
Záleží kolik mě ten nový přípravek stojí. Navíc většinou se ani nedostanu do stádia odkládaní. Když si uvědomím že danou věc potřebuji/chci a mám na ni, tak ji kupuji.

5. Jaký je tvůj nejhorší kosmetický hřích?
Asi to, že moje ruce nejsou výstavní, jak jsem již psala. Trhám si nehty a kůžičku, je to chuťovečka. :D Jinak asi nic neshledávám zrovna kosmetickým hříchem.

6. Nekosmetická činnost, kterou odkládáš?
Dříve to bylo úplně všechno co by vás jen napadlo. Vše jsem dělala na poslední chvíli, až jsem se z toho nakonec málem zhroutila, jak na mě seděl stres a ne a ne ze mě spadnout. Nicméně teď asi odkládám zbytečně některé články, které si chci více promyslet, potom také cvičení, protože se bojím, že se ve velkém objeví zase bolesti zad no a potom také odkládám návštěvu očního a nákup brýlí (jsem na facku), návštěvu zubaře... a ono je toho asi pořád docela dost. A ještě umývání oken, brrr!

7. Když se jdeš bavit, necháváš úpravu zevnějšku na poslední chvíli?
Ne. Když vím, že někam mám jít, většinou jsem už namalovaná hodiny před odchodem, stejně tak už mám nachystané oblečení, které potom jen na sebe hodím a odcházím. :)

8. Umíš dodržet zákazy nakupování?
Nedávám si zákazy nakupování, nedávám si zákazy ničeho, protože mě to stejně vždycky láká zákaz porušit. Stejně tak se sladkým. Vždycky jsem si jej zakazovala a pak jsem zhřešila. Teď prostě doma něco mám a chuť není, jen to na mě působí uklidňujícím dojmem. Stejně tak s tím ostatním nakupováním. Když něco chci nebo potřebuji, tak si to koupím, mám-li přebytečný peníz. Nechodím však bezcílně do obchodů v touze koupit si cokoliv. A mám zas trocha rozumu, takže prostě vím, že když doma mám dvě funkční řasenky, nebudu kupovat zbytečně třetí. Není to o zákazem, ale o zdravém selském rozumu. Jediné co možná kupuji ve větším množství než vůbec budu kdy schopna upotřebit jsou oční stíny a balzámy na rty.

9. Jak je organizovaná tvá make-up sbírka a sbírka laků?
Docela dost. Jsem puntičkář. Mám speciální šuplíčky, krabičky a boxíky a má to svůj systém, který ale nejspíš chápu jen já. Na stole mám velký box s produkty, které používám denně a v šuplících mám potom boxy na make-upy + pudry, oční stíny+ linky a rty + balzámy. Na laky na nehty mi stačí ta nejmenší krabička co se dá sehnat. S novinkou zaslanou od MF jich mám dohromady asi 7. :D 

Trošičku zpovědní, nicméně doufám, že na mě nezanevřete a že i vy samy se pochlubíte s nějakým tím kosmetickým, klidně i nekosmetickým prohřeškem. :) 

Komentáře

 1. Když jsem si dříve lakovala nehty, tak jsem je také měla do chvilky sloupaný... stačil jenom nekdě nějaká chybička, kterou jsem odloupla a pak už to jelo :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :D Jsem ráda, že v tom nejsem sama.

   Vymazat
 2. Ach, kéž bych byla tak čistotná a tak pravidelně si čistila štětce na malování :( :D lak nemám oprýskaný nikdy, protože mám nehty umělé, to je velká výhoda! A zákaz nakupování, kdo si dává zákaz nakupování? Stačí mít trochu selského rozumu, jak říkáš ty! ^^

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nad umělými nehty jsem také přemýšlela, měla jsem jednou gelové, ale vydržely snad jen 14 dní, pak jeden odpadnul a já ostatní otrhala. Ano, jsem masochista. :D Navíc tedy v práci mít umělé nehty nesmím. :/

   Vymazat
 3. S tím organizováním to máme stejné :) Je to pak lépe přehnedné a rychleji se hledá. Ale s těma nehtama fůůů :D Styd se ;)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak... Co se týče nehtů, tak ano, stydím se!!! :D

   Vymazat

Okomentovat

Moc děkuji za jakoukoli zpětnou vazbu. Moc si vážím všech Tvých komentářů. Díky za slova chvály i konstruktivní kritiku.

Populární příspěvky z tohoto blogu

Ebay tip : Diář a papírenské nezbytnosti

Krásný den moje milé čtenářky. S novým vzhledem blogu přichází i nový článek a to na téma, které jsem vás slibovala a na které jste se podle vašich reakcí velmi těšily. Dneska se společně podíváme na můj diář, samolepky a další dekorační záležitosti z papírnictví. Ještě k úvodu vám řeknu, že všechny tyto věci samozřejmě najdete v různých provedeních a kvalitách i v kamenných obchodech v Čechách, takže kdo nechce objednávat z internetu a nechce čekat, může se vrhnout na průzkum po okolí. ;)

Já sama jsem docela propadla Ebay. Už loni jsem měla takovou slabou chvilku, kdy jsem jej pořád dokola prohlížela a pár věcí tam i nakoupila. Jednalo se ale o šperky, které mě poměrně zklamaly, takže jsem ebay nechala na téměř celý rok být. Ovšem v poslední době jsem chtěla zkoušet nové věci a tak už to se mnou jelo. První papírenskou potřebou, respektive potřebou na každičký jediný den je nový diář, který k mému údivu začíná již od měsíce listopadu. Jedná se o diář na 14 měsíců. Objednávala jsem j…

Zkušenosti s online nakupováním e-shopu H&M

Ahoj ahoj!
Dneska po dlouhé době oprášíme rubriku s názvem 'Zkušenosti s e-shopy' a zaměříme se tak poprvé na online nakupování oblečení. Víte, do řetězce H&M chodím poměrně často, ale obchody se svou nabídkou hodně liší. Když jdu po konkrétním kousku, téměř nikdy jej neseženu a když ano, tak ne v mojí velikosti. Buď nacházím pidi velikosti, do kterých bych se narvala tak před deseti lety nebo naopak velikosti, do kterých bych se vešla dvakrát. Proto musím upřímně říct, že když H&M přišlo s tím, že i Česká republika bude mít svůj vlastní e-shop, mé srdíčko zajásalo a peněženka zaplakala.

Nuže, v rámci výprodeje (!trvajícího do konce dnešního dne!) jsem si vybrala tři kousky. Tři trička v rámci všemožných odstínů šedi (:D). Šedá je teď mou novou černou a vévodí téměř každému outfitu (jestli se tak splácaninám toho co mám ve skříni dá říct).

Ebay tipy - Vánoce, narozeniny nebo jen tak pro radost I.

Ahoj holky! Možná je brzo, možná ne, ale ráda bych vás v dnešním článku inspirovala ohledně vánočních dárků. Znáte to, každý rok si lámete hlavu co dát své nejlepší kamarádce, ségře nebo mamce či babičce. Nechcete utrácet tisíce, protože studujete nebo zkrátka nevyděláváte tolik, abyste mohly nakoupit veledary na úkor jídla, školních záležitostí nebo placení paušálu či šalinkarty. Přesto však toužíte po tom, abyste své blízké obdarovaly nějakou maličkostí a originalitou, když už nemáte ten talent vyrobit něco doma. ;)

Jistě tu budou odpůrci nákupů přes internet nebo nákupů na ebay, ale právě dneska bych vám chtěla ukázat pár tipů, co se právě na ebay dá ulovit. Nákupy přes tuto stránku jsou fajn, přehledné, rychlé, jednoduché. Najdete si co vás zajímá a pak jen čekáte až vám výrobek přijde a ano, někdy se tajně modlíte aby dorazil nebo aby byl takový, jaký si představujete.

Nicméně je to pořád takové dobrodrůžo. Kde jinde najdete takové množství bižuterie, diářku, sešitků, lepítek, pe…