Přeskočit na hlavní obsah

Tip na výlet - Hrad Cimburk

Krásnou slunečnou neděli. Prázdniny jsou v plném proudu, stejně jako dovolené a já vám tedy přináším malý tip na výlet po moravských památkách. V sobotu jsme se rozhodli zajít si na zříceninu hradu Cimburk, která se nachází několik kilometrů za městečkem Koryčany. Jeli jsme z našeho města Kyjova a za půl hodiny byli v Koryčanech, odkud jsme šli asi 2 a půl hodinky k hradu.

Ano, rozhodli jsme se pro pěší túru. Vedro, nouze o vodu, moje neustálé proklínání, když jsme se táhli do několika kopců mi vynahradil perfektní výhled z hradu. Hrad se v současnosti opravuje a dospělé vstupné činí lidských 30 korun. Klasická prohlídka je bez průvodce, lze však po domluvě zajistit i osobního průvodce. My dostali do rukou letáček a početli si něco málo o historii hradu a sami se pak vydali na průzkum. K poslechu nám hrála kapela, protože jsme zrovna narazili na kulturní akci.

Hrad je vážně kouzelný. Nejsou to ruiny jako takové, na spoustu míst se můžete dostat, jiné jsou dosud neprůchozí, přesto však jsem z výletu nadšena a přikládám vám několik málo fotografií k nahlédnutí. :)

Samozřejmostí je také stánek se suvenýry, odkud jsme si dovezli dva krásné pohledy.


Co vy? Chystáte se na Moravu po památkách? Znáte Cimburk? Kam se chystáte na dovolenou? Klidně mi dejte vědět, budu se těšit na vaše komentáře. 

Komentáře

  1. Na Cimburku jsme byli taky o prázdninách, je to příjemný výlet, klidná procházka :))
    http://prikrylovatereza.blogspot.cz/

    OdpovědětVymazat
  2. uniklo mi, žes tam už dřív byla :) teď je dostupná celá šíjová hradba až za strážnou věž, chlapci odvedli neuvěřitelný kus práce a opravili celou další zeď. je to úžasné.

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Moc děkuji za jakoukoli zpětnou vazbu. Moc si vážím všech Tvých komentářů. Díky za slova chvály i konstruktivní kritiku.