Přeskočit na hlavní obsah

Tip na výlet - Hrad Cimburk

Krásnou slunečnou neděli. Prázdniny jsou v plném proudu, stejně jako dovolené a já vám tedy přináším malý tip na výlet po moravských památkách. V sobotu jsme se rozhodli zajít si na zříceninu hradu Cimburk, která se nachází několik kilometrů za městečkem Koryčany. Jeli jsme z našeho města Kyjova a za půl hodiny byli v Koryčanech, odkud jsme šli asi 2 a půl hodinky k hradu.

Ano, rozhodli jsme se pro pěší túru. Vedro, nouze o vodu, moje neustálé proklínání, když jsme se táhli do několika kopců mi vynahradil perfektní výhled z hradu. Hrad se v současnosti opravuje a dospělé vstupné činí lidských 30 korun. Klasická prohlídka je bez průvodce, lze však po domluvě zajistit i osobního průvodce. My dostali do rukou letáček a početli si něco málo o historii hradu a sami se pak vydali na průzkum. K poslechu nám hrála kapela, protože jsme zrovna narazili na kulturní akci.

Hrad je vážně kouzelný. Nejsou to ruiny jako takové, na spoustu míst se můžete dostat, jiné jsou dosud neprůchozí, přesto však jsem z výletu nadšena a přikládám vám několik málo fotografií k nahlédnutí. :)

Samozřejmostí je také stánek se suvenýry, odkud jsme si dovezli dva krásné pohledy.


Co vy? Chystáte se na Moravu po památkách? Znáte Cimburk? Kam se chystáte na dovolenou? Klidně mi dejte vědět, budu se těšit na vaše komentáře. 

Komentáře

  1. Na Cimburku jsme byli taky o prázdninách, je to příjemný výlet, klidná procházka :))
    http://prikrylovatereza.blogspot.cz/

    OdpovědětVymazat
  2. uniklo mi, žes tam už dřív byla :) teď je dostupná celá šíjová hradba až za strážnou věž, chlapci odvedli neuvěřitelný kus práce a opravili celou další zeď. je to úžasné.

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Moc děkuji za jakoukoli zpětnou vazbu. Moc si vážím všech Tvých komentářů. Díky za slova chvály i konstruktivní kritiku.

Populární příspěvky z tohoto blogu

Ebay tip : Diář a papírenské nezbytnosti

Krásný den moje milé čtenářky. S novým vzhledem blogu přichází i nový článek a to na téma, které jsem vás slibovala a na které jste se podle vašich reakcí velmi těšily. Dneska se společně podíváme na můj diář, samolepky a další dekorační záležitosti z papírnictví. Ještě k úvodu vám řeknu, že všechny tyto věci samozřejmě najdete v různých provedeních a kvalitách i v kamenných obchodech v Čechách, takže kdo nechce objednávat z internetu a nechce čekat, může se vrhnout na průzkum po okolí. ;)

Já sama jsem docela propadla Ebay. Už loni jsem měla takovou slabou chvilku, kdy jsem jej pořád dokola prohlížela a pár věcí tam i nakoupila. Jednalo se ale o šperky, které mě poměrně zklamaly, takže jsem ebay nechala na téměř celý rok být. Ovšem v poslední době jsem chtěla zkoušet nové věci a tak už to se mnou jelo. První papírenskou potřebou, respektive potřebou na každičký jediný den je nový diář, který k mému údivu začíná již od měsíce listopadu. Jedná se o diář na 14 měsíců. Objednávala jsem j…

Zkušenosti s online nakupováním e-shopu H&M

Ahoj ahoj!
Dneska po dlouhé době oprášíme rubriku s názvem 'Zkušenosti s e-shopy' a zaměříme se tak poprvé na online nakupování oblečení. Víte, do řetězce H&M chodím poměrně často, ale obchody se svou nabídkou hodně liší. Když jdu po konkrétním kousku, téměř nikdy jej neseženu a když ano, tak ne v mojí velikosti. Buď nacházím pidi velikosti, do kterých bych se narvala tak před deseti lety nebo naopak velikosti, do kterých bych se vešla dvakrát. Proto musím upřímně říct, že když H&M přišlo s tím, že i Česká republika bude mít svůj vlastní e-shop, mé srdíčko zajásalo a peněženka zaplakala.

Nuže, v rámci výprodeje (!trvajícího do konce dnešního dne!) jsem si vybrala tři kousky. Tři trička v rámci všemožných odstínů šedi (:D). Šedá je teď mou novou černou a vévodí téměř každému outfitu (jestli se tak splácaninám toho co mám ve skříni dá říct).

Ebay tipy - Vánoce, narozeniny nebo jen tak pro radost I.

Ahoj holky! Možná je brzo, možná ne, ale ráda bych vás v dnešním článku inspirovala ohledně vánočních dárků. Znáte to, každý rok si lámete hlavu co dát své nejlepší kamarádce, ségře nebo mamce či babičce. Nechcete utrácet tisíce, protože studujete nebo zkrátka nevyděláváte tolik, abyste mohly nakoupit veledary na úkor jídla, školních záležitostí nebo placení paušálu či šalinkarty. Přesto však toužíte po tom, abyste své blízké obdarovaly nějakou maličkostí a originalitou, když už nemáte ten talent vyrobit něco doma. ;)

Jistě tu budou odpůrci nákupů přes internet nebo nákupů na ebay, ale právě dneska bych vám chtěla ukázat pár tipů, co se právě na ebay dá ulovit. Nákupy přes tuto stránku jsou fajn, přehledné, rychlé, jednoduché. Najdete si co vás zajímá a pak jen čekáte až vám výrobek přijde a ano, někdy se tajně modlíte aby dorazil nebo aby byl takový, jaký si představujete.

Nicméně je to pořád takové dobrodrůžo. Kde jinde najdete takové množství bižuterie, diářku, sešitků, lepítek, pe…