Přeskočit na hlavní obsah

Tip na výlet - Milotice

Ahoj, ahoj!

Po dlouhé pauze se k vám opět vracím a to s tipem na pěkný výlet. Na výlet do moravských luk a hájů, do slunné a vinné oblasti. Podíváme se spolu do Milotic v Hodonínském kraji. Podíváme se na krásný barokní zámek, ve kterém se natáčelo několik pěkných českých pohádek. Například 'Za humny je drak' či 'Nebojsa'.

K rozlehlému zámku patří i velká zahrada plná květin a nejrůznějších okrasných stromů a keřů. Dříve tu dokonce byly i sady a rodina, co v zámku bydlela si všechnu potravu obstarávala sama, takže se v zahradách dalo najít nejrůznější ovoce i zelenina a další plodiny.

Pro naši druhou návštěvu zámku jsme zvolili nejjednodušší cestu a to autobusem z našeho města. Cesta trvala necelou půlhodinku. Poté se už před námi rýsoval krásný zámek, který je neustále udržovaný, renovovaný a poskytuje návštěvníkům nejenom pěkné prohlídky, ale i obchůdek se suvenýry, stylovou kavárnu, vinotéku, ale i možnost vyzkoušet si barokní a rokokové dobové kostýmy, které jsou vážně vydařené. Plánujete-li třeba netradiční focení, pak vřele doporučuji. :) Prohlídka nás vyšla na 100/os, vstup do zahrady je samozřejmě zdarma. Najdete zde altán, spoustu laviček, krásnou fontánku...

Tak teď už se spolu pojďme podívat, jak tento zámek vypadá... :)Doufám, že se vám dnešní zámek líbil a že mi povíte, zda jste taky zámkoví a hradoví fanatici jako já. Letos toho projedeme doufám ještě hodně. 

instagramovky :) 
  


P.S. K zámku vede i cyklostezka, proto je super si vyjet i na kole.

Komentáře

 1. Také děkuji za tip! tenhle zámek vůbec neznám! z fotek čiší dobrá nálada :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jsem ráda, že jsem inspirovala. Jestli někdy budete mít cestu, určitě se zastavte. :) A dobrá nálada rozhodně byla! :)

   Vymazat
 2. V pátek ráno odjíždíme s přítelem na Moravu, ale bohužel jen do neděle a ke Znojmu. Výlet plánujeme akorát do Višňové, kde se točily Bobule, jinak se budeme válet ve sklípku doufám. Zámek je ale krásný. :)
  http://slawarehouse.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Na toto místo bych se taky ráda podívala. :) Vínečko si určitě dejte, ve Znojmě mají skvělá vína. :)

   Vymazat
 3. A taky pan kastelán napsal Poslední aristokratku (a pokračování), což můžu jen doporučit a coby milovnici zámků by se ti určitě líbila, pokud jsi ještě nečetla. :-) Červená sukýnka ti sluší. Barb

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji moc za tip! Určitě na to mrknu. :)))

   Vymazat
 4. Fajn fotky! Já zámky a hrady nerada, ale Ty si užívej! Moc vám to sluší!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nerada a proč? Já mám hrozně ráda to umění a celkově atmosféru a historii, která z těchto míst dýchá. :) Jinak tedy moc děkuji Luci. :)

   Vymazat
 5. To musel být úžasný výlet :-)

  Milá Missy,

  dovolila jsem si Tebe a Tvůj blog nominovat na TAG Liebster Awards, který pomáhá odhalovat světu „nové“ blogerky.
  Budu ráda, když se zúčastníš:-)
  Pro podrobnosti mrkni sem:
  http://theclarkysworld.blogspot.cz/2014/08/liebster-award.html

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Moc děkuji za jakoukoli zpětnou vazbu. Moc si vážím všech Tvých komentářů. Díky za slova chvály i konstruktivní kritiku.