Přeskočit na hlavní obsah

Tip na výlet - Milotice

Ahoj, ahoj!

Po dlouhé pauze se k vám opět vracím a to s tipem na pěkný výlet. Na výlet do moravských luk a hájů, do slunné a vinné oblasti. Podíváme se spolu do Milotic v Hodonínském kraji. Podíváme se na krásný barokní zámek, ve kterém se natáčelo několik pěkných českých pohádek. Například 'Za humny je drak' či 'Nebojsa'.

K rozlehlému zámku patří i velká zahrada plná květin a nejrůznějších okrasných stromů a keřů. Dříve tu dokonce byly i sady a rodina, co v zámku bydlela si všechnu potravu obstarávala sama, takže se v zahradách dalo najít nejrůznější ovoce i zelenina a další plodiny.

Pro naši druhou návštěvu zámku jsme zvolili nejjednodušší cestu a to autobusem z našeho města. Cesta trvala necelou půlhodinku. Poté se už před námi rýsoval krásný zámek, který je neustále udržovaný, renovovaný a poskytuje návštěvníkům nejenom pěkné prohlídky, ale i obchůdek se suvenýry, stylovou kavárnu, vinotéku, ale i možnost vyzkoušet si barokní a rokokové dobové kostýmy, které jsou vážně vydařené. Plánujete-li třeba netradiční focení, pak vřele doporučuji. :) Prohlídka nás vyšla na 100/os, vstup do zahrady je samozřejmě zdarma. Najdete zde altán, spoustu laviček, krásnou fontánku...

Tak teď už se spolu pojďme podívat, jak tento zámek vypadá... :)Doufám, že se vám dnešní zámek líbil a že mi povíte, zda jste taky zámkoví a hradoví fanatici jako já. Letos toho projedeme doufám ještě hodně. 

instagramovky :) 
  


P.S. K zámku vede i cyklostezka, proto je super si vyjet i na kole.

Komentáře

 1. Také děkuji za tip! tenhle zámek vůbec neznám! z fotek čiší dobrá nálada :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jsem ráda, že jsem inspirovala. Jestli někdy budete mít cestu, určitě se zastavte. :) A dobrá nálada rozhodně byla! :)

   Vymazat
 2. V pátek ráno odjíždíme s přítelem na Moravu, ale bohužel jen do neděle a ke Znojmu. Výlet plánujeme akorát do Višňové, kde se točily Bobule, jinak se budeme válet ve sklípku doufám. Zámek je ale krásný. :)
  http://slawarehouse.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Na toto místo bych se taky ráda podívala. :) Vínečko si určitě dejte, ve Znojmě mají skvělá vína. :)

   Vymazat
 3. A taky pan kastelán napsal Poslední aristokratku (a pokračování), což můžu jen doporučit a coby milovnici zámků by se ti určitě líbila, pokud jsi ještě nečetla. :-) Červená sukýnka ti sluší. Barb

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji moc za tip! Určitě na to mrknu. :)))

   Vymazat
 4. Fajn fotky! Já zámky a hrady nerada, ale Ty si užívej! Moc vám to sluší!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nerada a proč? Já mám hrozně ráda to umění a celkově atmosféru a historii, která z těchto míst dýchá. :) Jinak tedy moc děkuji Luci. :)

   Vymazat
 5. To musel být úžasný výlet :-)

  Milá Missy,

  dovolila jsem si Tebe a Tvůj blog nominovat na TAG Liebster Awards, který pomáhá odhalovat světu „nové“ blogerky.
  Budu ráda, když se zúčastníš:-)
  Pro podrobnosti mrkni sem:
  http://theclarkysworld.blogspot.cz/2014/08/liebster-award.html

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Moc děkuji za jakoukoli zpětnou vazbu. Moc si vážím všech Tvých komentářů. Díky za slova chvály i konstruktivní kritiku.

Populární příspěvky z tohoto blogu

Ebay tip : Diář a papírenské nezbytnosti

Krásný den moje milé čtenářky. S novým vzhledem blogu přichází i nový článek a to na téma, které jsem vás slibovala a na které jste se podle vašich reakcí velmi těšily. Dneska se společně podíváme na můj diář, samolepky a další dekorační záležitosti z papírnictví. Ještě k úvodu vám řeknu, že všechny tyto věci samozřejmě najdete v různých provedeních a kvalitách i v kamenných obchodech v Čechách, takže kdo nechce objednávat z internetu a nechce čekat, může se vrhnout na průzkum po okolí. ;)

Já sama jsem docela propadla Ebay. Už loni jsem měla takovou slabou chvilku, kdy jsem jej pořád dokola prohlížela a pár věcí tam i nakoupila. Jednalo se ale o šperky, které mě poměrně zklamaly, takže jsem ebay nechala na téměř celý rok být. Ovšem v poslední době jsem chtěla zkoušet nové věci a tak už to se mnou jelo. První papírenskou potřebou, respektive potřebou na každičký jediný den je nový diář, který k mému údivu začíná již od měsíce listopadu. Jedná se o diář na 14 měsíců. Objednávala jsem j…

Zkušenosti s online nakupováním e-shopu H&M

Ahoj ahoj!
Dneska po dlouhé době oprášíme rubriku s názvem 'Zkušenosti s e-shopy' a zaměříme se tak poprvé na online nakupování oblečení. Víte, do řetězce H&M chodím poměrně často, ale obchody se svou nabídkou hodně liší. Když jdu po konkrétním kousku, téměř nikdy jej neseženu a když ano, tak ne v mojí velikosti. Buď nacházím pidi velikosti, do kterých bych se narvala tak před deseti lety nebo naopak velikosti, do kterých bych se vešla dvakrát. Proto musím upřímně říct, že když H&M přišlo s tím, že i Česká republika bude mít svůj vlastní e-shop, mé srdíčko zajásalo a peněženka zaplakala.

Nuže, v rámci výprodeje (!trvajícího do konce dnešního dne!) jsem si vybrala tři kousky. Tři trička v rámci všemožných odstínů šedi (:D). Šedá je teď mou novou černou a vévodí téměř každému outfitu (jestli se tak splácaninám toho co mám ve skříni dá říct).

Ebay tipy - Vánoce, narozeniny nebo jen tak pro radost I.

Ahoj holky! Možná je brzo, možná ne, ale ráda bych vás v dnešním článku inspirovala ohledně vánočních dárků. Znáte to, každý rok si lámete hlavu co dát své nejlepší kamarádce, ségře nebo mamce či babičce. Nechcete utrácet tisíce, protože studujete nebo zkrátka nevyděláváte tolik, abyste mohly nakoupit veledary na úkor jídla, školních záležitostí nebo placení paušálu či šalinkarty. Přesto však toužíte po tom, abyste své blízké obdarovaly nějakou maličkostí a originalitou, když už nemáte ten talent vyrobit něco doma. ;)

Jistě tu budou odpůrci nákupů přes internet nebo nákupů na ebay, ale právě dneska bych vám chtěla ukázat pár tipů, co se právě na ebay dá ulovit. Nákupy přes tuto stránku jsou fajn, přehledné, rychlé, jednoduché. Najdete si co vás zajímá a pak jen čekáte až vám výrobek přijde a ano, někdy se tajně modlíte aby dorazil nebo aby byl takový, jaký si představujete.

Nicméně je to pořád takové dobrodrůžo. Kde jinde najdete takové množství bižuterie, diářku, sešitků, lepítek, pe…