Přeskočit na hlavní obsah

Jak jsem se s mistry švédského krimi sešla ...

Začíná to se mnou býti špatné. Vyhazuji a rozdávám kosmetiku a nekupuji novou... Co ale teď kupuji ve velkém jsou knihy. A když jsou to skandinávská krimi tím líp. Včera jsem se dostala do Brna na autogramiádu dvou géniů s pseudonymem Erik Axl Sund. Jedná se o dva spisovatele s rozmanitými zájmy a já naprosto podlehla jejich trilogii, ze které zatím do češtiny byly přeloženy dva kousky - 'Vraní dívka' a 'Hladový oheň' - ten pánové jeli fanouškům představit. Závěrečný díl trilogie s názvem 'Pythiiny rady' vyjde v češtině v příštím roce.

Musím říct, že mě dlouho žádná kniha tak nepohltila. Naposledy dvojice Lars Kepler, hahah. Taky Skandinávci aby bylo jasno. Dozvěděla jsem se tedy, že první díl Vraní dívky byl psán pouhé čtyři měsíce, což mi opravdu nejde do hlavy. Ale smekám. Páni jsou typického skandinávského zjevu, spíše tišší, uzavřenější, nicméně při autogramiádě a následném focení se rozpovídali a já jim rozuměla skvěle. Rozloučili se se mnou jako s 'Mikaelou' a přislíbili, že nová série 'Melancholie' se mi určitě bude taktéž líbit. Juch. No jistěže bude, o tom nepochybuji!

Takže dneska jen lehce informační, vychloubačný článek pro fanoušky četby, pro fanoušky psycha, thrillerů, krimi a zvráceností. Chcete-li se ponořit do temna, smutné reality dneška pak je Vraní dívka právě pro vás. Nudit se rozhodně nebudete.





Komentáře

 1. Vraní dívku mám v seznamu na čtení, tak se těšim :)
  Barevný svět v hrsti

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Věřím, že nebudeš zklamaná. :) Doufám, že pak dáš vědět, jak se kniha líbila. :)

   Vymazat
 2. No jo, a kdybych Tě poznala, určitě Tě i pozdravím... :))
  Zážitek každopádně skvělý, pánové byli velmi milí, i když vypadají jako drsňáci. :D
  Jen je škoda, že ještě nevyšel třetí díl, protože takhle mám podepsané jen dva. Třeba pak ještě přijedou, ať to je všechno stejné, no. :))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No já Tě taky nepoznala, přitom podle všeho jsme stály kousek od sebe. :D
   Na autory mám stejný názor, skvěle se s nimi povídalo, sice jejich přízvuk byl fakt dost slyšet, ale i tak. Já doufám, že jestli nepřijedou s třetím dílem, tak dojedou ukázat tu Melancholii. Tak potom sfoukneme všechno zaráz. :D

   Vymazat
 3. Ty se máš! :) Byla bych nadšená, kdybych se mohla setkat s oblíbenými spisovateli. http://clairethelittle.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já doufám, že se někdy budu mít možnost setkat ještě s duem Lars Kepler... to bych byla vážně přešťastná.

   Vymazat

Okomentovat

Moc děkuji za jakoukoli zpětnou vazbu. Moc si vážím všech Tvých komentářů. Díky za slova chvály i konstruktivní kritiku.