Přeskočit na hlavní obsah

Jak jsem se s mistry švédského krimi sešla ...

Začíná to se mnou býti špatné. Vyhazuji a rozdávám kosmetiku a nekupuji novou... Co ale teď kupuji ve velkém jsou knihy. A když jsou to skandinávská krimi tím líp. Včera jsem se dostala do Brna na autogramiádu dvou géniů s pseudonymem Erik Axl Sund. Jedná se o dva spisovatele s rozmanitými zájmy a já naprosto podlehla jejich trilogii, ze které zatím do češtiny byly přeloženy dva kousky - 'Vraní dívka' a 'Hladový oheň' - ten pánové jeli fanouškům představit. Závěrečný díl trilogie s názvem 'Pythiiny rady' vyjde v češtině v příštím roce.

Musím říct, že mě dlouho žádná kniha tak nepohltila. Naposledy dvojice Lars Kepler, hahah. Taky Skandinávci aby bylo jasno. Dozvěděla jsem se tedy, že první díl Vraní dívky byl psán pouhé čtyři měsíce, což mi opravdu nejde do hlavy. Ale smekám. Páni jsou typického skandinávského zjevu, spíše tišší, uzavřenější, nicméně při autogramiádě a následném focení se rozpovídali a já jim rozuměla skvěle. Rozloučili se se mnou jako s 'Mikaelou' a přislíbili, že nová série 'Melancholie' se mi určitě bude taktéž líbit. Juch. No jistěže bude, o tom nepochybuji!

Takže dneska jen lehce informační, vychloubačný článek pro fanoušky četby, pro fanoušky psycha, thrillerů, krimi a zvráceností. Chcete-li se ponořit do temna, smutné reality dneška pak je Vraní dívka právě pro vás. Nudit se rozhodně nebudete.

Komentáře

 1. Vraní dívku mám v seznamu na čtení, tak se těšim :)
  Barevný svět v hrsti

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Věřím, že nebudeš zklamaná. :) Doufám, že pak dáš vědět, jak se kniha líbila. :)

   Vymazat
 2. No jo, a kdybych Tě poznala, určitě Tě i pozdravím... :))
  Zážitek každopádně skvělý, pánové byli velmi milí, i když vypadají jako drsňáci. :D
  Jen je škoda, že ještě nevyšel třetí díl, protože takhle mám podepsané jen dva. Třeba pak ještě přijedou, ať to je všechno stejné, no. :))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No já Tě taky nepoznala, přitom podle všeho jsme stály kousek od sebe. :D
   Na autory mám stejný názor, skvěle se s nimi povídalo, sice jejich přízvuk byl fakt dost slyšet, ale i tak. Já doufám, že jestli nepřijedou s třetím dílem, tak dojedou ukázat tu Melancholii. Tak potom sfoukneme všechno zaráz. :D

   Vymazat
 3. Ty se máš! :) Byla bych nadšená, kdybych se mohla setkat s oblíbenými spisovateli. http://clairethelittle.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já doufám, že se někdy budu mít možnost setkat ještě s duem Lars Kepler... to bych byla vážně přešťastná.

   Vymazat

Okomentovat

Moc děkuji za jakoukoli zpětnou vazbu. Moc si vážím všech Tvých komentářů. Díky za slova chvály i konstruktivní kritiku.

Populární příspěvky z tohoto blogu

Ebay tip : Diář a papírenské nezbytnosti

Krásný den moje milé čtenářky. S novým vzhledem blogu přichází i nový článek a to na téma, které jsem vás slibovala a na které jste se podle vašich reakcí velmi těšily. Dneska se společně podíváme na můj diář, samolepky a další dekorační záležitosti z papírnictví. Ještě k úvodu vám řeknu, že všechny tyto věci samozřejmě najdete v různých provedeních a kvalitách i v kamenných obchodech v Čechách, takže kdo nechce objednávat z internetu a nechce čekat, může se vrhnout na průzkum po okolí. ;)

Já sama jsem docela propadla Ebay. Už loni jsem měla takovou slabou chvilku, kdy jsem jej pořád dokola prohlížela a pár věcí tam i nakoupila. Jednalo se ale o šperky, které mě poměrně zklamaly, takže jsem ebay nechala na téměř celý rok být. Ovšem v poslední době jsem chtěla zkoušet nové věci a tak už to se mnou jelo. První papírenskou potřebou, respektive potřebou na každičký jediný den je nový diář, který k mému údivu začíná již od měsíce listopadu. Jedná se o diář na 14 měsíců. Objednávala jsem j…

Zkušenosti s online nakupováním e-shopu H&M

Ahoj ahoj!
Dneska po dlouhé době oprášíme rubriku s názvem 'Zkušenosti s e-shopy' a zaměříme se tak poprvé na online nakupování oblečení. Víte, do řetězce H&M chodím poměrně často, ale obchody se svou nabídkou hodně liší. Když jdu po konkrétním kousku, téměř nikdy jej neseženu a když ano, tak ne v mojí velikosti. Buď nacházím pidi velikosti, do kterých bych se narvala tak před deseti lety nebo naopak velikosti, do kterých bych se vešla dvakrát. Proto musím upřímně říct, že když H&M přišlo s tím, že i Česká republika bude mít svůj vlastní e-shop, mé srdíčko zajásalo a peněženka zaplakala.

Nuže, v rámci výprodeje (!trvajícího do konce dnešního dne!) jsem si vybrala tři kousky. Tři trička v rámci všemožných odstínů šedi (:D). Šedá je teď mou novou černou a vévodí téměř každému outfitu (jestli se tak splácaninám toho co mám ve skříni dá říct).

Ebay tipy - Vánoce, narozeniny nebo jen tak pro radost I.

Ahoj holky! Možná je brzo, možná ne, ale ráda bych vás v dnešním článku inspirovala ohledně vánočních dárků. Znáte to, každý rok si lámete hlavu co dát své nejlepší kamarádce, ségře nebo mamce či babičce. Nechcete utrácet tisíce, protože studujete nebo zkrátka nevyděláváte tolik, abyste mohly nakoupit veledary na úkor jídla, školních záležitostí nebo placení paušálu či šalinkarty. Přesto však toužíte po tom, abyste své blízké obdarovaly nějakou maličkostí a originalitou, když už nemáte ten talent vyrobit něco doma. ;)

Jistě tu budou odpůrci nákupů přes internet nebo nákupů na ebay, ale právě dneska bych vám chtěla ukázat pár tipů, co se právě na ebay dá ulovit. Nákupy přes tuto stránku jsou fajn, přehledné, rychlé, jednoduché. Najdete si co vás zajímá a pak jen čekáte až vám výrobek přijde a ano, někdy se tajně modlíte aby dorazil nebo aby byl takový, jaký si představujete.

Nicméně je to pořád takové dobrodrůžo. Kde jinde najdete takové množství bižuterie, diářku, sešitků, lepítek, pe…