Přeskočit na hlavní obsah

Knižní tip #01

Krásnou, i když upršenou sobotu moji milí.

Dneska jsem tu konečně s prvním článkem slibované rubriky 'Knižní tip', nevím ještě v jakém intervalu se tato rubrika bude plnit, nicméně jsem si řekla, že by tu nemuselo být tolik překosmetikováno a že by si tu na své mohli přijít i jiní.

Ve své knižní zpovědi, kterou jste mohli číst v tomto článku jsem zmiňovala, že jsem aktuálně zblázněná do detektivek. Pokud je autorem nebo dokonce dvojicí autorů Švéd, Nor, Fin, Dán nebo dokonce Islanďan, tak sem s nimi. Kvalita je téměř zaručena.

O manželské dvojici píšící pod pseudonymem Lars Kepler jsem se zmiňovala tisíckrát. Dosud napsali 5 knih ze série o komisaři Joonu Linovi.


První díl se jmenuje Hypnotizér a byl i zfilmován, dvojka nese název Paganiniho smlouva, trojku najdeme pod názvem Svědkyně ohně, čtyřkou je potom Písečný muž a konečně závěrečný díl série nazvali příznačně - Stalker.

Knihy jsou hodně napínavé, plné akčních i děsivých momentů. Musím říct, že u trojky i čtverky jsem si ohryzala kompletně všechny nehty. Knihy určitě nebudou nic pro příznivce romantických románků nebo příběhů se šťastným koncem. Celý děj je naprosto nepředvídatelný. Perfektně čitelný.

Celou dobu máte pocit, že vraha nešťastníků znáte, v zápětí se ale začnou rozuzlovat další a další spojitosti, začnete tedy pochybovat a následně jste v šoku z toho, co všechno se ještě přihodí. 

Joona je navíc vážně 'policajt' profík a naprostý sympaťák se kterým se od prvních stran perfektně sžijete. Knihy propojuje nejen jeho jméno, ale jistá dějová linka, kterou zmiňuje každá z pěti knih. Postavy z vyšetřovacího týmu jsou samozřejmě také totožné stejně jako ještě pár dalších jmen. Je tedy fajn číst knihy postupně a ne jako já. :D (četla jsem nejdříve trojku, čtverku a pak se vracela ke dvojce a jedničce).

Novinkový Stalker je dle mého názoru určitě skvělý závěr série. Od první strany jsem byla napnutá a skládala si jednotlivé dílky dohromady. Nechci vám tu prozrazovat závěr, nicméně dám ruku do ohně za to, že tento příběh opravdu nerozlousknete minimálně do 400 strany (kniha má stran skoro 600). V podstatě příběh vypráví o osobě, která si vybírá své oběti a sleduje jejich životy, natáčí je a následně je zavraždí.

Jak, proč, jaký je onen způsob a jak se vše objasní si můžete přečíst v nejnovější knížce, která vyšla minulou neděli a já ji mám ode dneška za sebou a stále popadám dech... 
Co vy a Lars Kepler? Jak se vám líbí Joona Lina? Četli jste Stalkera nebo se na něj chystáte? :) 

Komentáře

 1. Tak já mám za sebou Hypnotizéra, Paganiniho smlouvu a Svědkyně ohně. Na další se chystám v následujících měsících, až mě opustí to posednutí fantasy knížkama:)

  OdpovědětVymazat
 2. Děkuju za tip, detektivky miluju (tedy když jsou dobré a nejlépe ze severu :D). Zatím se kámoším jen s profláklým Nesboem a trilogií Milénium. Mám pocit, že hypnotizéra dostali naši k Vánocům, tak jim budu muset někdy prozkoumat knihovnu :D

  OdpovědětVymazat
 3. Já taky děkuju za tip, sice mám teď čas číst jen skripta do školy, ale mámě by se přesně tohle mohlo líbit! :-)

  OdpovědětVymazat
 4. Já abych se přiznala, tak detektivky zrovna 2x nevyhledávám. A fakt je ten, že nejsem fanda jen jednoho stylu.. No, tak bych možná mohla taky někdy nějakou detektivku okusit, nooo :-)

  Ketrin Fl ~ Call me Ketrin blog

  OdpovědětVymazat
 5. Já moc taky detektivky nemusím a pokud ano, tak je to Jo Nesbo. Ale ty tvoje tipy vypadají fajn, tak možná zkusím. Ale spíše čtu knihy o osobním rozvoji jako je třeba Mnich, který prodal své ferrari nebo nějaké autobiografie jako je Lincoln či Faktor Churchill.

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Moc děkuji za jakoukoli zpětnou vazbu. Moc si vážím všech Tvých komentářů. Díky za slova chvály i konstruktivní kritiku.