Přeskočit na hlavní obsah

Knižní tip #01

Krásnou, i když upršenou sobotu moji milí.

Dneska jsem tu konečně s prvním článkem slibované rubriky 'Knižní tip', nevím ještě v jakém intervalu se tato rubrika bude plnit, nicméně jsem si řekla, že by tu nemuselo být tolik překosmetikováno a že by si tu na své mohli přijít i jiní.

Ve své knižní zpovědi, kterou jste mohli číst v tomto článku jsem zmiňovala, že jsem aktuálně zblázněná do detektivek. Pokud je autorem nebo dokonce dvojicí autorů Švéd, Nor, Fin, Dán nebo dokonce Islanďan, tak sem s nimi. Kvalita je téměř zaručena.

O manželské dvojici píšící pod pseudonymem Lars Kepler jsem se zmiňovala tisíckrát. Dosud napsali 5 knih ze série o komisaři Joonu Linovi.


První díl se jmenuje Hypnotizér a byl i zfilmován, dvojka nese název Paganiniho smlouva, trojku najdeme pod názvem Svědkyně ohně, čtyřkou je potom Písečný muž a konečně závěrečný díl série nazvali příznačně - Stalker.

Knihy jsou hodně napínavé, plné akčních i děsivých momentů. Musím říct, že u trojky i čtverky jsem si ohryzala kompletně všechny nehty. Knihy určitě nebudou nic pro příznivce romantických románků nebo příběhů se šťastným koncem. Celý děj je naprosto nepředvídatelný. Perfektně čitelný.

Celou dobu máte pocit, že vraha nešťastníků znáte, v zápětí se ale začnou rozuzlovat další a další spojitosti, začnete tedy pochybovat a následně jste v šoku z toho, co všechno se ještě přihodí. 

Joona je navíc vážně 'policajt' profík a naprostý sympaťák se kterým se od prvních stran perfektně sžijete. Knihy propojuje nejen jeho jméno, ale jistá dějová linka, kterou zmiňuje každá z pěti knih. Postavy z vyšetřovacího týmu jsou samozřejmě také totožné stejně jako ještě pár dalších jmen. Je tedy fajn číst knihy postupně a ne jako já. :D (četla jsem nejdříve trojku, čtverku a pak se vracela ke dvojce a jedničce).

Novinkový Stalker je dle mého názoru určitě skvělý závěr série. Od první strany jsem byla napnutá a skládala si jednotlivé dílky dohromady. Nechci vám tu prozrazovat závěr, nicméně dám ruku do ohně za to, že tento příběh opravdu nerozlousknete minimálně do 400 strany (kniha má stran skoro 600). V podstatě příběh vypráví o osobě, která si vybírá své oběti a sleduje jejich životy, natáčí je a následně je zavraždí.

Jak, proč, jaký je onen způsob a jak se vše objasní si můžete přečíst v nejnovější knížce, která vyšla minulou neděli a já ji mám ode dneška za sebou a stále popadám dech... 
Co vy a Lars Kepler? Jak se vám líbí Joona Lina? Četli jste Stalkera nebo se na něj chystáte? :) 

Komentáře

 1. Tak já mám za sebou Hypnotizéra, Paganiniho smlouvu a Svědkyně ohně. Na další se chystám v následujících měsících, až mě opustí to posednutí fantasy knížkama:)

  OdpovědětVymazat
 2. Děkuju za tip, detektivky miluju (tedy když jsou dobré a nejlépe ze severu :D). Zatím se kámoším jen s profláklým Nesboem a trilogií Milénium. Mám pocit, že hypnotizéra dostali naši k Vánocům, tak jim budu muset někdy prozkoumat knihovnu :D

  OdpovědětVymazat
 3. Já taky děkuju za tip, sice mám teď čas číst jen skripta do školy, ale mámě by se přesně tohle mohlo líbit! :-)

  OdpovědětVymazat
 4. Já abych se přiznala, tak detektivky zrovna 2x nevyhledávám. A fakt je ten, že nejsem fanda jen jednoho stylu.. No, tak bych možná mohla taky někdy nějakou detektivku okusit, nooo :-)

  Ketrin Fl ~ Call me Ketrin blog

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Moc děkuji za jakoukoli zpětnou vazbu. Moc si vážím všech Tvých komentářů. Díky za slova chvály i konstruktivní kritiku.

Populární příspěvky z tohoto blogu

Ebay tip : Diář a papírenské nezbytnosti

Krásný den moje milé čtenářky. S novým vzhledem blogu přichází i nový článek a to na téma, které jsem vás slibovala a na které jste se podle vašich reakcí velmi těšily. Dneska se společně podíváme na můj diář, samolepky a další dekorační záležitosti z papírnictví. Ještě k úvodu vám řeknu, že všechny tyto věci samozřejmě najdete v různých provedeních a kvalitách i v kamenných obchodech v Čechách, takže kdo nechce objednávat z internetu a nechce čekat, může se vrhnout na průzkum po okolí. ;)

Já sama jsem docela propadla Ebay. Už loni jsem měla takovou slabou chvilku, kdy jsem jej pořád dokola prohlížela a pár věcí tam i nakoupila. Jednalo se ale o šperky, které mě poměrně zklamaly, takže jsem ebay nechala na téměř celý rok být. Ovšem v poslední době jsem chtěla zkoušet nové věci a tak už to se mnou jelo. První papírenskou potřebou, respektive potřebou na každičký jediný den je nový diář, který k mému údivu začíná již od měsíce listopadu. Jedná se o diář na 14 měsíců. Objednávala jsem j…

Zkušenosti s online nakupováním e-shopu H&M

Ahoj ahoj!
Dneska po dlouhé době oprášíme rubriku s názvem 'Zkušenosti s e-shopy' a zaměříme se tak poprvé na online nakupování oblečení. Víte, do řetězce H&M chodím poměrně často, ale obchody se svou nabídkou hodně liší. Když jdu po konkrétním kousku, téměř nikdy jej neseženu a když ano, tak ne v mojí velikosti. Buď nacházím pidi velikosti, do kterých bych se narvala tak před deseti lety nebo naopak velikosti, do kterých bych se vešla dvakrát. Proto musím upřímně říct, že když H&M přišlo s tím, že i Česká republika bude mít svůj vlastní e-shop, mé srdíčko zajásalo a peněženka zaplakala.

Nuže, v rámci výprodeje (!trvajícího do konce dnešního dne!) jsem si vybrala tři kousky. Tři trička v rámci všemožných odstínů šedi (:D). Šedá je teď mou novou černou a vévodí téměř každému outfitu (jestli se tak splácaninám toho co mám ve skříni dá říct).

Ebay tipy - Vánoce, narozeniny nebo jen tak pro radost I.

Ahoj holky! Možná je brzo, možná ne, ale ráda bych vás v dnešním článku inspirovala ohledně vánočních dárků. Znáte to, každý rok si lámete hlavu co dát své nejlepší kamarádce, ségře nebo mamce či babičce. Nechcete utrácet tisíce, protože studujete nebo zkrátka nevyděláváte tolik, abyste mohly nakoupit veledary na úkor jídla, školních záležitostí nebo placení paušálu či šalinkarty. Přesto však toužíte po tom, abyste své blízké obdarovaly nějakou maličkostí a originalitou, když už nemáte ten talent vyrobit něco doma. ;)

Jistě tu budou odpůrci nákupů přes internet nebo nákupů na ebay, ale právě dneska bych vám chtěla ukázat pár tipů, co se právě na ebay dá ulovit. Nákupy přes tuto stránku jsou fajn, přehledné, rychlé, jednoduché. Najdete si co vás zajímá a pak jen čekáte až vám výrobek přijde a ano, někdy se tajně modlíte aby dorazil nebo aby byl takový, jaký si představujete.

Nicméně je to pořád takové dobrodrůžo. Kde jinde najdete takové množství bižuterie, diářku, sešitků, lepítek, pe…