Přeskočit na hlavní obsah

Bilancování roku 2015

Konec roku je pro mě vždycky zvláštní. Na jednu stranu se těším co všechno přinese rok následující, na stranu druhou jsem zděšena z toho, jak rychle všechno ubíhá. Připadá mi jako včera, když jsem psala svůj poslední bilanční post z roku 2014. A teď? Teď píšu bilanci za rok 2015.

Musím říct, že tento rok byl pro mě hodně zlomový. Když si zpětně procházím body, které jsem si předsevzala, objevuje se mi na tváři úsměv. Proč? Protože více jak tři čtvrtiny věcí jsem splnila nebo na nich dlouhodobě pracuji. Například: Začala jsem více číst. Mám za sebou spoustu skvělých knih, jejich seznam najdete na konci článku. Mám za sebou pár výletů, pár akcí, nějakou tu návštěvu kina i koncertu. MÁM DIOPTRICKÉ BRÝLE. Roky jsem odkládala návštěvu očního lékaře, trpěla jsem bolestmi hlavy při zaostřování a konečně vidím jako ostříž. Pořídila jsem si svůj kosmetický koutek a tím si splnila další sen. Na tento bod lehce navazuje i bod další - pomalu, ale jistě si vybavujeme byt do dokonalosti. Další věci jsou v plánu, ale už teď jsem velice spokojená. Ještě novou postýlku, sedačku a knihovnu a máme to!


Jestli jsem na něco opět kašlala, pak je to sport. Donutím se jednou za čas vyběhnout, ale po pár uběhnutých metrech umírám.... Nemám žádnou fyzičku a ty tuky všude kolem... FUJ! Kolikrát jsem si zapla youtube a nechala se ničit Jillian nebo Bobem či dalšími trenéry.. Nikdy jsem však u ničeho dlouho nevydržela. Nicméně teď jsem na sebe tvrdá. I přes veškeré nástrahy vánočních i silvestrovských žranic se držím. Nebudeme si tu nalhávat, že jsem si nedala bramborový salát s majonézou nebo že jsem si nedala obalovaný řízek či vanilkové rohlíčky.... ale! Nepřežírám se. Zařadila jsem obyčejnou vodu (konečně!) a hodně ovoce. Ježíšek vlastně pro mou váhu udělal maximum. Smoothie maker mám teď týden a dole mám tři kila. Ne, nejsem jenom na ovoci, jen prostě je to super snídaně i svačinka a pokud si udělám banán s tvarohem (už jsem říkala, že je to mé nejmilovanější jídlo z dětství?), pak je to i výborná večeře. Ano, dle veškerých tabulek se ovoce na redukci nehodí, natožpak večer, ale víte co? Já si myslím, že je to pořád lepší než když bych si dala tři krajíce se salámem nebo dvě klobásky, tunu hořčice, kečupu a k tomu krajíce chleba. Pořád je to lepší než cokoliv, co jsem jídávala dříve. Ale dost o jídle a dietách nedietách.

Naplánovala jsem si taky větší zábavu, více se scházet s rodinou a přáteli. Mám pocit, že tento rok jsem se opravdu snažila a sešla se opravdu se všemi, které pro mě něco znamenají. Nesnažila jsem se za každou cenu vymlouvat se na maličkosti. Ano, práce je pořád dost, ale chvilku na pokec s kamarádkami jsem si našla a jsem zato ráda. V příštím roce mám plán ještě trošku vyšší - setkat se s holkami z blogového a internetového světa. Z tohoto mám sice docela vítr, ale věřím, že mi prospěje se jednou za čas sejít s podobnými 'individui' jako jsem já - či kosmetickými maniačkami).  První příležitost mám hnedle v lednu! Těším se na vás holky ;*


Co se týče utrácení, tak je to tak nějak na hraně. Od půlky tohoto roku mě přestávají bavit drogerie, za to jsem se více rozmlsala parfumeriemi. Mám jistý seznam produktů, které bych si v příštím roce chtěla pořídit a vy se tak brzy budete moct pokochat jakýmsi 'seznamem materiálních přání' pro rok 2015.

U kosmetiky ještě zůstaneme. Propadla jsem rtěnkám. Bezmezně. Mám první čtyři MAC rtěnky, jednu rtěnku od Clinique a tímto moje obsese rozhodně nekončí. Hodlám jít ještě výše! :D Jinak jsem ale úplně normální a skromná žena, chápeme se. :D Dělám si kosmetickou i šatníkovou čistku. Hledám jakýsi základ, jakýsi svůj styl - své já. Aneb v červnu mi bude 25, tak to kurnik musí nějak vypadat! :D

A to je asi pro dnešek všechno. Přemýšlím zda zařadit i článek kosmetický, jakousi tu topku toho, co jsem tento rok poznala, používala a zamilovala si. Nevím ale, jestli toho teď není plný internet a zda by vůbec tento článek ještě někdo chtěl číst... ?

SEZNAM KNIH PŘEČTENÝCH V ROCE 2015
John Green - Hvězdy nám nepřály
John Green - Papírová města
John Green - Příliš mnoho Kateřin
Leon Leyson - Chlapec na dřevěné bedně
Mathew Quick - Odpusťte mi, váš Leonard
Lars Kepler - Stalker
John Saul - Nemilovaní
Erik Axl Sund - Pýthiiny rady
Nicole a Lucie Ehrenbergerová - Móda, krása a životní styl 
Pavel Renčín - Vězněná 


Nakonec mi prosím ještě dovolte vám všem - co tu jste - popřát to nejlepší v novém roce. Ať je příští rok skvělý, báječný a plný zážitků, aby vaši tvář neopouštěl úsměv. Přeji vám hlavně zdraví, pohodu, lásku, ale také dostatek financí, abyste si mohli zlepšovat náladu. :* 

Brzy na viděnou,
vaše Missy 


Komentáře

 1. je super, že jsi zhubla, jen v tom pokračuj. :) Jé, ty jsi taky z Moravy?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No, zatím se tomu moc hubnutí říkat nedá, ale děkuji. Já doufám, že příští rok to bude vypadat lépe. Ano, ano z Hodonínska. :)

   Vymazat
 2. Jéé, já se taky těším! A vůbec se nemáš čeho bát, my tě neukousneme :-)) Jo a smoothie maker závidím, já pořád mixuju ovoce tyčák (který teď odešel, budiž mu země lehká), tak mám smoothie jednou za uherský rok. A do roku 2016 vykročit tou správnou nohou! ;-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já vím, ale jsem strašný stydlín a někdy prostě neumím úplně vhodně konverzovat. Ale i tak se těším až to třeba překonám. :D Smoothie maker je láska nad lásky. Tyčový jsem měla taky, ale nějak mě to s ním nebaví, toto je pohodlnější. :) Tobě také krásný rok 2016! :)

   Vymazat
 3. Míšo ať se ti příští rok splní všechno po čem toužíš a ať si užíváš celý rok s úsměvem na tváři:)
  A na smoothie maker s chystáme s přítelem teď v lednu :) I když jak se znám, tak odpustit si nezdravé večeře mě zabije:D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji moc Gábi. Tobě taky přeju krásný vstup do nového roku, ať se ti daří a jsi spokojená. Smoothie maker si pořiďte, minimálně třeba na snídaně, svačinky je opravdu výborný. A třeba potom nahradíte i ty večeře. :)

   Vymazat
 4. Zhubnout bych také potřebovala, smoothie maker nebo odšťavňovač je dobrá věc pro lepší životní styl. Pěkné fotky a přeji ti v novém roce jen to nejlepší a ať se ti daří plnit tvá přání.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Odšťavňovač je také fajn, nicméně ten smoothie si mě získal tím, že tam prostě napráskám všechno včetně třeba toho jogurtu nebo tvarohu, třeba i oříšky a tak a mám po starostech a laskominu v mžiku připravenou. :) Děkuji ti za komentář a také přeji krásný rok 2016! Ať se daří! :)

   Vymazat

Okomentovat

Moc děkuji za jakoukoli zpětnou vazbu. Moc si vážím všech Tvých komentářů. Díky za slova chvály i konstruktivní kritiku.