Přeskočit na hlavní obsah

Vánoční...

Ahoj krásky!

Doufám, že jste si vánoční svátky užily v poklidu a v okruhu svých nejbližších. Doufám, že se všem z vás splnilo alespoň jedno malé přáníčko, že si každá z vás vychutnala sváteční hodování. Dneska jsem tu po hodně dlouhé době s článkem, který je v těchto končinách - zdá se - nejoblíbenější. Ano, hádáte správně. Jedná se o článek 'chlubící', o článek vánoční.

Ukážu vám jak jsme si nazdobili náš krásný obrovský živý stromeček, ukážu vám pár instagramovek, nějaké to tradiční vánoční selfíčkování či dárečky, kterými mě mí Ježíškové potěšili.Letošní Vánoce byly pro mě jedinečné v tom, že jsem byla na celou přípravu téměř sama. Poprvé jsem sama pekla, hledala recepty, improvizovala. Poprvé jsem dělala kuřecí řízky. Poprvé byla Štědrovečerní tabule jen na mně. Měla jsem velké obavy, ale nakonec se vše zvládlo. Na stole nám stál vychlazený sekt, výborný bramborový salát, který jsem od loňska trošku vypilovala a také křupavé kuřecí řízky. Poprvé jsem byli večer sami, což byl opravdu nezvyk, na který bych si ale ráda zvykla.  

Na Štědrý den jsme si ještě v ranních hodinách udělali výlet do Brna za mou rodinou. Tam na nás čekala mamčina tradiční vánoční polévka s játrovými knedlíčky a domácími nudlemi. Ještě teď se oblizuju a je to jedna z položek, které se do příštího roku musím také naučit. Předali jsme si dárečky, které jsme si ale dle pokynů měli rozbalit až doma. Já však celou rodinku donutila si dárky od nás rozbalit hned. Byla jsem šťastná, protože jsem viděla, jak jsou všichni po rozbalení spokojení a dojatí. Věděla jsem tak, že jsem se prostě trefila s výběrem a to mě opravdu hřálo na srdíčku. :) 

Svůj největší dáreček jsem si 'rozbalila' už minulou neděli. Jednalo se o mé nové kosmetické doupě, o můj nový pracovní kout. Když jsem přijela domů čekalo na mě velké překvapení. Stůl včetně šuplíkové komody stál v naší ložnici a čekal na zabydlení! Jakou radost jsem měla, to se ani nedá vyjádřit. Stůl jsem si sice zasponzorovala sama, ale i to by mi stačilo k naprostému štěstí! :)


Nuže pojďme dál. Tento rok se pro mě nesl jako rok knižní, alespoň co se Vánoc týče. Dostala jsem dohromady pět knih a všemi knihami se mi Ježíšci trefili do vkusu. Dokonce tři z nich už mám přečtené. Dostala jsem krásnou knihu, kterou napsaly sestry z A CUP OF STYLE, také na mě z balícího papíru vykoukla Moje domácí kuchyně od ZDEŇKA POLREICHA nebo novinka od STEPHENA KINGA s názvem Právo nálezce. Ponurá obálka z české dílny autora PAVLA RENČÍNA (Vězněná) mě úplně smetla. Nejen obálka, ale o obsah byl hodně ponurý. Kniha se mi moc líbila a určitě se můžete těšit na recenzi či nějaké ty dojmy. No a do pětice je tu kniha nejtlustší a ta se jmenuje Pod kůží. Napsala ji SABINE DURRANTOVÁ

Co se týče dalších darů, tak sestra opět nezklamala a musela darovat něco extra. Tím něčím extra jsou tisíc dílkové puzzle s motivem Mimoňů, které asi v životě neposkládám. Jelikož je to asi padesát odstínů žluti... :D Nicméně dárek se povedl, byl doplněn ještě něčím dobrým na zub a krásným Mumínkovským sešitkemCo mi ale udělalo radost opravdu velkou tak byl Smoothie Maker. Toužila jsem po něm už více než rok a letos jsem ho našla pod stromečkem od mamky. Za tři dny se v něm udělalo už 9 smoothies a jeden banán s tvarohem, což bylo mé nejoblíbenější jídlo z dětství. Mohla jsem se toho užrat a zdá se, že se historie bude opakovat! Dárek mě strašně dojal a já jsem šťastná, že jej mám! Jako doplňkový dárek přibyly ještě dvě smoothie sklenice, které jsem zapomněla vyfotit, ale jestli jste instagramoví nadšenci, určitě víte o kterých sklenicích mluvím. ;)

A aby toho nebylo do kuchyně málo, mám už taky svůj tlakový hrnec neboli 'papiňák' a v něm aktuálně svou první omáčku, hahááá! :D
A vidíte to? Jediná kosmetická záležitost a to limitka od Sephory. Ano, přiznávám. Koupila jsem si ji sama. :D 


A co vy mé milé? Jaké byly ty vaše Vánoce? Klidně se rozepište, ráda si počtu. :) 

Komentáře

 1. Koukám že jsi si Vánoce užila a je vidět že se ti večer povedl i když jsi ho připravovala sama. Tolik knih, já mám co dělat abych přečetla maturitní četbu ale líbí se mi že dárky jsi dostala ryze praktické a toho já si cením když dostanu věci které vím že upotřebím. Kosmetický kout, je pravda že jsem si nadělila i já letos :-). Vážně mi ten stůl se šuplíky chyběl. No ono tu kosmetiku schovávat furt po krabicích nebylo nic pohodlného.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji ti za krásný komentář Terezko. Večeře i večer se povedly a mám z toho radost největší. :) Já doufám, že mé okolí mě zná a ví, že třeba na pracholapy mě neužije, takže praktické dárky mám ráda. :) Co se týče stolu, tak nechápu, jak jsem bez něj mohla doteď být, je pravda, že jsem měla všechno rozházené všude možně, takhle konečně všechno začíná mít svůj řád a své místo. :)

   Vymazat
 2. Ten stůl vypadá parádně, taky bych si nějaký takový přála. :-) A nálož knih? Fakt jsi mě nalákala na toho Pohlreicha! Ach jo... :-D Já jsem svůj "chlubící" článek publikovala dneska ráno. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mrknu na něj a jdu se kochat k tobě. :) Já jsem po tomto stolku toužila tak dlouho, že pořád nemůžu věřit, že už ho mám... :D A Polreichem se nic nezkazí, to je jasná věc! ;)

   Vymazat
 3. Paletka od Sephory by se mi taky líbila a nejradši bych si ji koupila :). Hezké fotky i dárečky
  To puzzle s Mimoněma je supr :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Těžko říct, jestli je ještě v prodeji, jedná se v tomto případě o limitovanou edici. :) A ty puzzle jsou krásné, ale obávám se, že je nikdy nesložím... :D

   Vymazat
 4. krásné dárečky, knihu od Cup of style si taky nadělím :)
  Denisse Beauty

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jsem z nich nadšená. :) Knížku si určitě naděl, jsou v ní krásné fotky i fajn rady.

   Vymazat
 5. Dostala jsi moc krásné dárečky. Puzzle je super. Moje první reakce byla úplně stejná jako ta tvoje, ale myslím, že by se to dalo poskládat. :-D Taky jsem dostala 1000 puzzle a už ho mám skoro poskládané. Z kosmetiky jsem dostala kromě laků jen balíček, co mi poslala Monča. Takže jsem se už smířila s tím, že si kosmetiku prostě musím kupovat sama, no. :-D Jinak tvůj kosmetický koutek se mi moc líbí. Snad taky jednou budu mít podobný.
  welcometomyworld

  OdpovědětVymazat
 6. Knihy sú najlepšie darčeky, len keby počas roka bolo viac času na čítanie :) Vidno, že si mala krásne Vianoce, tak ešte prajem aj skvelý nový rok :)

  NITA

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Moc děkuji za jakoukoli zpětnou vazbu. Moc si vážím všech Tvých komentářů. Díky za slova chvály i konstruktivní kritiku.