Přeskočit na hlavní obsah

Film mánie - únor 2016

Miluju filmy, ale zřídkakdy si udělám tolik času, abych si je mohla v klidu pustit a náležitě si vychutnat všechny myšlenky a situace. Měsíc únor však byl ve výsledku docela plodným. Pár kousků jsme viděli a tak bych vám ráda představila onu svatou trojici, která mě v tomto měsíci zaujala
Všechny z níže uvedených snímků jsou novinkami. Jsou to filmy, které spojuje rok vydání - 2015, filmy, které teď vycházely na DVD v českém znění. 

PURPUROVÝ VRCH - Crimson Peak (CSFD)

- dle mého hodně netypický a zajímavý film. Příjemné herecké obsazení, zajímavé charaktery. Nádherná gotická architektura a kouzelné viktoriánské období pak už jen umocňuje stísněnou atmosféru celého děje. Jo a kdyby vás zajímalo kdo za tímto kouskem stojí, tak je to Guillermo del Toro, který má na svědomí Hobita, Hellboye, Faunův labyrint nebo mého oblíbeného Prince bez království. V tomto případě čekejte prvky fantasy, hororu a dobové romance.  Za zmínku rozhodně stojí i překrásné kostýmy, kterých je ve filmu požehnaně. 


 

DÁREK - The Gift (CSFD)

- tohle mě vážně dostalo. Celý průběh jsme spekulovali nad tím, o co vlastně jde, kdo je záporák a kdo klaďas. Dohadovali jsme se, kdo má pravdu a jak to nakonec dopadne. No, samozřejmě že to všechno dopadlo docela jinak. Velmi zajímavá zápletka, příjemní herci a ten konec, ten konec dámy a pánové, to vás rozseká. ;) Máte-li rádi dramata se špetkou thrillerovosti, ve které však není krev ani násilí, pak mohu tenhle psychicky náročnější kousek doporučit. Nebudete se nudit. Ten konec vás opravdu překvapí. 

JÁ, EARL A HOLKA NA UMŘENÍ - Me & Earl & the Dying Girl (CSFD

- romantické komedie ve velkém nevyhledávám, přesto si však v poslední době všímám toho, že se určité tipy těchto filmů těší mé velké oblibě. Musím vás ale upozornit, že se zase tolik smát nebudete, vlastně asi spíš naopak. Já bulela a bulela jsem dlouho a okamžitě po skončení jsme museli mrknout na něco nenáročného na nějaký film, u kterého člověk nemusí nad ničím přemýšlet. Tento film vás posadí na zadek. Holt mladá holka a rakovina.... celý film vás drží v určité rovině a pak prostě prásk.... Chcete-li si pročistit slzné kanálky, tak šup shánět tento snímek.  
 

Znáte tyto filmy? Co na ně říkáte? Co jste za poslední měsíc viděli vy? :) 

Komentáře

 1. To je poprvé, kdy mě zaujaly všechny reklamované filmy. Jen nevím, kde vzít čas :-) Dávám si do seznamu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jé to jsem ráda Míšo, snad si čas najdeš a na snímky se podíváš. Doufám, že se budou líbit tak jako mně. :)

   Vymazat
 2. Díky za tipy, zaujaly mě všechny filmy!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To jsem ráda Minau! Doufám, že se budou líbit. :)

   Vymazat
 3. Na Purpurových vrch se chci také podívat, to samé na ten poslední film, ted o něm čtu všude. Jinak filmy, které jsem viděla za poslední dobu, chystám na sobotu :)
  Beauty of pink / Knižní regál

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Na článek se budu moc těšit! :) A určitě se na filmy podívej, jsem zvědavá na tvůj názor.

   Vymazat
 4. Taky zrovna píšu článek o filmech. V poslední době koukáme docela často a hned několik se mi jich líbila :)

  Jinak Purpurový vrch jsem viděla někdy v prosinci a měla jsem z něho docela smíšené pocity. Ovšem Jessica Chastain tam byla boží!:)

  A Dárek máme momentálně na seznamu, tak jsme zvědavá, kdy na něj dojde :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jééé, na článek se budu moc těšit.
   Co se týče toho vrchu, tak já nic nečekala, tudíž jsem zklamaná nebo tak nebyla. Je pravda, že některé efekty byly možná trošku zbytečné, ale ve výsledku to prostě celé tak nějak dávalo smysl. :)

   Vymazat
 5. Jsem ráda, že jsem na tenhle článek narazila, ani jeden z filmů jsem neviděla, zapíšu si je na seznam filmů, které ve volném času skouknu :)

  ChicByJane.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To jsem ráda Jane, doufám, že se všechny filmy budou líbit. :)

   Vymazat
 6. Zaujal mě první snímek a poslední. První hlavně kvůli těm dobovým kostýmům. Miluji filmy odehrávané se v dávných dobách :) Doufám, že se mi nějaký podaří sehnat a shlédnout. Děkuji za super typy :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To jsem ráda Sabi, že tě filmy oslovily. Doufám, že se budou líbit, až si na ně najdeš čas. :)

   Vymazat
 7. Jeee, The Gift mě teda zaujal, ale nějak ho nemlžu nikde sehnat. :D Ale ten třetí film, na ten se teda nepodívám, hroně nemám ráda smutný filmy. :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak hledej, hledej. Věřím, že se ti bude líbit. :)

   Vymazat
 8. Já byla v kině na Purpurovém vrchu a líbil se mi. Akorát ten český název nechápu, purporová je fialová, ne? Crimson je karmínová rudá. :D

  Momentálně se chystám do kina na Deadpoola, nedávno jsem viděla Osm hrozných.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. České překlady už raději nekomentuji, je to tragédie. Většina filmů nemá s původním názvem absolutně nic společného, takže to, že zamění jednu barvu za druhou je už jen detail, za který určitě může barvoslepý chlap. :D
   Na Deadpoola bychom tady rádi zašli, i když to není úplně můj šálek čaje. :)

   Vymazat
 9. Všetky filmy vyzerajú zaujímavo ! :) Určite sa aspoň na jeden z nich pozriem :)
  My blog : THE COLORFUL THOUGHTS

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji za komentář Nadush. Určitě se mrkni, jsou to hodně zajímavé filmy. :)

   Vymazat
 10. Zaujal mě film Me & Earl & the Dying Girl, takže na něj se kouknu. Jinak jsem viděla Crimson Peak - herci super, kostýmy a prostředí nádherné, ale děj nic moc, čekala jsem od toho filmu mnohem víc.

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Moc děkuji za jakoukoli zpětnou vazbu. Moc si vážím všech Tvých komentářů. Díky za slova chvály i konstruktivní kritiku.