Přeskočit na hlavní obsah

Film mánie - Březen 2016

Březen nebyl na filmové kousky zase tak plodný. Čekala jsem, že stihnu více filmů. Vzhledem k tomu, že únorová Film mánie byla publikována hnedka zkraje minulého měsíce, ráda bych zahrnula pár kousků i z konce února, protože právě ty filmy mě zasáhly nejvíce. Nebudeme se tedy zdržovat dalšími řečmi, pojďme na to. 

MUŽI, ŽENY A DĚTI - Men, Women & Children (CSFD)

- skutečný pohled do dnešní doby, kdy se téměř vše odehrává na internetu. Příběh je sociálním dramatem, sondou do životů mladých lidí a jejich rodičů. Pozorovat můžeme souběžně několik dějových linek, kde se dozvídáme o životě anorektičky, slečně, která chce být slavná za každou cenu, o klučinovi, který je závislý na  počítačových hrách. Velký prostor také dostává rodičovská kontrola na sociálních sítích a přehnaná starostlivost o dítě. Opravdu hodně silný příběh u kterého si hodně z nás uvědomí, že bychom možná mohli více žít offline. Já od shlédnutí tohoto filmu ten internet až tolik vážně neberu, stejně tak jako i pár dalších věcí, ale o tom si povíme možná někdy jindy. Jestli máte rádi dramata, zajímáte se o problematiku (nejen) dospívajících, tak si film sežeňte. Předpokládám, že vás minimálně donutí se zamyslet, možná vám i slza 
ukápne jako mně

DISCONNECT (CSFD)

- hodně podobný příběh, který otvírá velice podobná témata. Zase zde najdeme několik mezi sebou se prolínajících linek. Témata, o kterých se zase tolik nemluví. Kluci z ulice, kteří si vydělávají prostřednictvím jakéhosi videochatu... Kluci, kteří prostřednictvím kyberšikany spáchají víc než čekali... Příběh o odcizené identitě. Nemůžu se rozhodnout, který ze dvou zmiňovaných filmů se mi líbil více. Oba jsou perfektně zpracované, najdete v něm řadu skvělých hereckých (a hlavně uvěřitelných) výkonů. Máte-li čas, mrkněte na oba. Stojí za to. (NE)ZADANÍ - That Awkward Moment (CSFD)

- musím se přiznat, že nejlépe si u mě stojí filmy, od kterých vůbec nic nečekám. Stejně tak tomu je i v případě komedie, kterou možná už znáte. Pojednává o trojici chlápků, kteří si slíbí, že zůstanou svobodní a začnou si život více užívat. Co se stane, když jeden z nich selže si asi umíte představit, asi si i umíte představit, jak to celé dopadne. Přesto však se mi film docela líbil a ráda se na něj znovu podívám. Sympatičtí herci v čele se Zacem Efronem, který nám už poněkud vyrostl a pak také strašně krásná Imogen Poots vás prostě tak nějak donutí být ve střehu. Líbivé, možná předvídatelné, ale to jsou pro mě prostě všechny romantické komedie. Plusem jsou samozřejmě vtipné scénky. 
A abychom nekončili tak vážně, dáme si ještě jeden méně typický a méně známý animák. ;) 

MUNE, STRÁŽCE VESMÍRU -  Mune, le gardien de la lune (CSFD)

- kdo by čekal, že za tímto nádherným animovaným pohádkovým příběhem bude stát právě Francie. Opravdu úžasné postavičky, skvělý nápad, geniální zpracování. Nejedná se o  tradiční a prvoplánově líbivý animákový bestseller, přesto má své kouzlo.  Je to příběh, který je ve své podstatě hodně silný a poukazuje na to, že i slabší člověk může být úspěšný a užitečný. Jo a v této pohádce jsou ti nejrozkošnější pavouci na světě. Vypadat tak každý, tak končím s arachnofobií. :D 
A to je vše mí milí čtenáři. Doufám, že jsem vám nadhodila pár tipů na prodloužené velikonoční volno a že si každý vyberete to své. Jestli jste některý z filmů viděli, klidně se mi pochlubte do komentářů s vašimi dojmy. Jestli máte nějaký tip na film, tak se pochlubte také. Mějte se moc krásně! 

Komentáře

 1. Disconnect jsem viděla hned několikrát a byla z něho nadšená :) Takže se určitě podívám i na ten první film.
  Nezadaní jsou fajn oddechovka a taky se mi tam líbila nejvíc právě Imogen :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je to drsný, ale vážně skvěle zpracovaný film, takže se nedivím. :) Imogen je skvělá.

   Vymazat
 2. Muži, ženy a děti jsem viděla a moc se mi film líbil. Shodou okolností jsem ho i někdy v únoru chválila na mém blogu. Nezadaní je také fajn film!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak zkus mrknout na ten Disconnect, třeba se ti zalíbí. :)

   Vymazat

Okomentovat

Moc děkuji za jakoukoli zpětnou vazbu. Moc si vážím všech Tvých komentářů. Díky za slova chvály i konstruktivní kritiku.